Genshin Impact

Kilka luk w zabezpieczeniach zostało odkrytych niedługo po premierze gry i zostało omówionych na oficjalnym subredicie gry. W dniu 19 października 2020 r., podczas próby odzyskania hasła na stronie internetowej miHoYo, jeden z redaktorów odkrył podatny na zagrożenia błąd bezpieczeństwa, który ujawnił numer telefonu powiązany z kontem gracza. Problem nie został jednak naprawiony do czasu opublikowania 9 listopada 2020 r. kolejnego wpisu w Reddicie, zawierającego te same informacje, a wkrótce potem błąd ten został rozwiązany.  Kolejny przeciek bezpieczeństwa został odkryty 6 grudnia 2020 r., kiedy to Reddit opublikował szczegółowe informacje na temat sposobu publicznego dostępu do adresów email graczy poprzez wpisanie ich nazwy użytkownika do narzędzia do odzyskiwania hasła.  Problem ten został również rozwiązany kilka godzin po umieszczeniu wątku Reddita. Te wycieki zabezpieczeń, wraz z brakiem innych protokołów bezpieczeństwa, takich jak uwierzytelnianie wieloczynnikowe, spowodowały kradzież setek kont graczy. MiHoYo po ujawnieniu zagrożeń dla bezpieczeństwa wydał zawiadomienia, w których informował graczy o konieczności zachowania ostrożności przy udostępnianiu danych konta i powiązał ich konto z adresem e-mail i numerem telefonu.

Genshin Impact otrzymał „ogólnie pozytywne recenzje” według agregatora recenzyjnego Metacritic. Otwarty świat Teyvat zebrał pochwały; Travis Northup z IGN opisał Teyvat jako „świat, który absolutnie pęka w szwach z możliwościami”, a Jordan Helm z Hardcore Gamer opisał go jako „jedną wielką ekologiczną zagadkę”.  Game Informer określił grę jako niesamowite doświadczenie, zauważając, że „Pętla rozgrywki składająca się z kolekcji, aktualizacji i personalizacji jest urzekająca i zniewalająca.”.  Wykonanie gry zrobiło wrażenie na Pocket Gamer, a Chris Carter z Destructoid’s określił system walki jako „jedną z najciekawszych rzeczy w Genshin Impact”. Gwizdki nie nastawione na grę zwróciły uwagę na premierę gry; NPR zauważył, że gra ma mnóstwo treści, mimo że jest wolna do gry, a Forbes pochwalił Genshin Impact jako grę, która jest spójna i kompletna. Gene Park of The Washington Post pochwalił grę jako rewolucyjną dla tego gatunku, ponieważ gracze „wyobrażają sobie mobilny świat gier z grami o jakości, która odpowiada najwyższym doświadczeniom w branży”.

Większość krytycznych uwag na temat Genshin Impact pochodzi z końcowych aspektów gry, Kotaku zauważając, że choć gra dostarcza solidnych wrażeń, to ma również „niektóre z typowych bzdur, które przychodzą wraz z ceną zero dolara”.  GameSpot powtórzył tę krytykę, zauważając, że Genshin Impact jest „trochę utrudniony przez ograniczenia narzucane przez jego model wolnej gry”. Paul Tassi z Forbes skrytykował system żywicowy, zauważając, że aby przejść przez pewien punkt trzeba „wydać absurdalną sumę pieniędzy, aby obejść kilka ostatnich stopni czasowych [sic] gry”. PC Gamer powiedział, że granie w grę końcową staje się „sloganem”, a system żywicy „czuje się tak niepotrzebny”.  Ostrzegając graczy przed drapieżną monetaryzacją, Washington Post dodał, że tak dobrze zaprojektowana gra z estetycznego punktu widzenia może doprowadzić niektórych do gry z systemem gacha. Podobieństwa gry do The Legend of Zelda: Breath of the Wild wzbudziły kontrowersje wśród niektórych fanów Breath of the Wild podczas konwencji ChinaJoy w 2019 roku.

Apple przyznało Genshin Impact nagrodę „iPhone Game of the Year” w App Store Best of 2020. Gra zdobyła również nagrodę Google Play w kategorii „Best Game of 2020” i została nominowana do nagrody „Users’ Choice Game” w kategorii „Best of 2020”. Genshin Impact został również nominowany do nagrody w kategorii „Best RPG” i „Best Mobile Game” w The Game Awards 2020, oraz do nagrody Golden Joystick Awards w kategorii „Ultimate Game of the Year”.

W ciągu tygodnia od premiery, Genshin Impact został pobrany ponad 17 milionów razy i zarobił około 60 milionów dolarów na platformach mobilnych. W ciągu dwóch tygodni liczba ta wzrosła do ponad 100 milionów dolarów, co zwróciło jego budżet na rozwój i marketing. Dobre wyniki Genshin Impact utrzymały się do października 2020 roku, ponieważ w tym miesiącu Genshin Impact był najlepiej sprzedającą się grą na świecie. Największe przychody Genshin Impact pochodziły z Chin, Japonii, Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych, a 69% przychodów z telefonów komórkowych pochodziło spoza samych Chin. W Stanach Zjednoczonych jego premiera jest największą premierą mobilnej gry typu role-playing.

W ciągu dwóch miesięcy, gra zarobiła ponad 393 miliony dolarów na urządzeniach mobilnych, co czyni ją drugą co do wielkości grą mobilną w tym czasie, po grze Honor of Kings.Na dzień 2 grudnia 2020 roku, Genshin Impact jest jedną z 50 najbardziej dochodowych gier mobilnych w historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *