Lost Ark

Gra Lost Ark

gra lost ark
gra lost ark

Lost Ark to gra w trybie wieloosobowym w świecie fantasy. Jest współtworzona przez Tripod Studio i Smilegate. Została wydana w Korei Południowej 4 grudnia 2019 r. Gra została również wydana w Europie i obu Amerykach 11 lutego 2022 roku, gdzie jest wydawana przez Amazon Games. W ciągu 24 godzin od wydania stała się drugą najczęściej graną grą na Steamie.

Lost Ark zdobył sześć nagród dla gier w różnych kategoriach na Korea Game Awards 2019. Opracowanie gry kosztowało około 85,4 miliona dolarów.

Lost Ark skupia się przede wszystkim na walce z wrogami i eksploracji (questy, polowanie na osiągnięcia / kolekcje, crafting, etc.), ale zawiera również elementy gracz kontra gracz. Gracze rozpoczynają od dostosowania swojej postaci, którą mogą następnie ulepszyć poprzez ukończenie fabuły. Osiągnięcie poziomu 50 odblokowuje dostęp do wielopoziomowych lochów i rajdów w końcowej grze, w którym to momencie wszystkie dalsze postępy są związane z wynikiem ekwipunku postaci.

W momencie otwarcia optymalizacja jest przyzwoita i jeśli zastosujesz się do zalecanych specyfikacji, możesz grać płynnie. Nawet z komputerem z czterordzeniowym lub wyższym procesorem i 16 gigabajtami pamięci RAM wydanym po 2011 roku, liczba klatek na sekundę spada nieco w sytuacji, gdy doszło do bitwy na dużą skalę. Widać jednak, że oficjalne wymagania są ekstremalnie wysokie w rozdzielczości QHD lub wyższej i szacuje się, że zostało to wytłumaczone w oparciu o pełną gwarancję 60 klatek. W rzeczywistej sytuacji można grać płynnie ze specyfikacjami rozdzielczości FHD, procesora Intel 6. generacji lub nowszego , procesora Ryzen lub nowszego AMD oraz GTX1060 w oparciu o najlepszą ze wszystkich opcji. W przypadku rozdzielczości UHD lub wyższej zaleca się użycie karty graficznej 2080 lub wyższej. Cechą jest to, że karta graficzna Radeon jest wykluczona z wymaganej specyfikacji, ale używany jest stary interfejs API (DX9). Oprócz tego, że nie ma możliwości kontrolowania aktywacji wymuszonej synchronizacji pionowej. Problem z wydajnością jest tak poważny, że znacznie lepiej jest uruchomić go w całości w DXVK. Mała zaleta, że synchronizację pionową można również wyłączyć za pomocą konfiguracji DXVK, to bonus. W rzeczywistości , w przeciwieństwie do Starcrafta 2 , wydajność DXVK jest wyższa w GeForce. I odwrotnie, mówi się, że zdarzają się przypadki, w których DXVK nie działa i trzeba użyć ochrony Radeon lag. Po aktualizacji obsługi DirectX 11 zaimplementowanej pod koniec grudnia 2021, oczekuje się, że te problemy zostaną znacząco rozwiązane.