Dlaczego moja strona internetowa w różnych przeglądarkach wygląda inaczej?

Dlaczego moja strona internetowa w różnych przeglądarkach wygląda inaczej?

Strona internetowa może wyglądać inaczej w różnych przeglądarkach oraz wersjach tych samych przeglądarek, ponieważ każda z nich interpretuje kod witryny w inny sposób. Aby witryna wyświetlała się tak jak oczekujemy warto ją przetestować już w trakcie tworzenia strony.

Projektując witrynę należy pamiętać, żeby pisać ją w prawidłowym języku HTML i CSS, a następnie przetestować je we wszystkich możliwych przeglądarkach. Dzięki zastosowaniu przejrzystego języka CSS oddzielimy prezentacje od treści, co przyczyni się do szybszego wyświetlania i wczytywania stron. Zalecane jest również użycie specjalnych narzędzi do sprawdzania poprawności kodu oraz uporządkowujące kod.
Prawidłowy język HTML jest zalecany, aczkolwiek nie ma on wpływu na pobieranie i indeksowanie strony przez Google.

Wyświetlanie tekstu na stronie ułatwia kodowanie dokumentu, które powinno znajdować się u góry dokumentu, ponieważ przeglądarki nie rozpoznają deklaracji zestawu znaków umieszczonych w dalszej części dokumentu.

Jeżeli chodzi o obsługę języka JavaScript niektóre przeglądarki nie obsługują lub obsługują źle takie technologie jak Flash, dlatego też pobieranie i indeksowanie treści ułatwi stworzenie odpowiedników treści i funkcji multimedialnych.

Nowoczesne aplikacje internetowe wykorzystują maksymalne możliwości przeglądarek. Część z nich takie jak edycja tekstu sformatowanego, widok pełnoekranowy itp. nie są wyświetlane w IE. Aby móc korzystać z tych funkcji należy pobrać wtyczkę do obsługi ramek przeglądarki Google Chrome.