Najlepsze monitory do gier 2021

Najlepsze monitory do gier 2021: budżet, 144 Hz, G-Sync.

Uzupełnij swój sprzęt jednym z najlepszych monitorów do gier.

Opcje monitorów do gier stale się rozwijają dzięki nowym dostawcom, modelom i funkcjom. Tak, bycie graczem na PC to ekscytujący czas, ale oznacza to również, że wybór najlepszego monitora do gier dla twojego sprzętu jest bardziej skomplikowany niż kiedykolwiek. Wybór może być przytłaczający, od technologii wygładzania ekranu (Nvidia G-Sync i AMD FreeSync) po oszałamiające wizualnie częstotliwości odświeżania, które mogą wzrosnąć do oszałamiającego 360 Hz. Dla uzależnionych od pikseli istnieją ekrany 4K, które są tak samo trudne na koncie bankowym, jak na kartach graficznych. Czy ktoś jeszcze czuje się jak dzieciak w sklepie z zabawkami, któremu kazano tylko „wybrać jedną”?

Wybór najlepszego monitora do gier dla Ciebie

Szukając najlepszego monitora do gier, o twoje gałki oczne walczą różne typy paneli – IPS , TN , VA, a nawet OLED – każdy z własnymi zaletami i wadami. Nie możesz zapomnieć o rozmiarze ekranu i proporcjach, które wpływają na Twoje widoki, miejsce na biurku i znowu na konto bankowe. Nie rozmawialiśmy nawet o bonusach, takich jak głośniki, RGB lub wybór portu (w tym drugim przypadku sprawdź naszą analizę gier na DisplayPort vs. HDMI ). Jaki wybór ma gracz?

Poniżej znajduje się lista najlepszych obecnie dostępnych monitorów do gier, oparta na naszych własnych testach.

Szybkie porady dotyczące zakupów

Próbując kupić najlepszy monitor do gier na swój komputer, weź pod uwagę następujące kwestie:

G-Sync czy FreeSync? G-Sync działa tylko z komputerami PC z kartami graficznymi Nvidia, podczas gdy FreeSync działa tylko z systemami używającymi AMD. Monitory FreeSync wydają się być tańsze, ale wydajność jest porównywalna. Możesz technicznie uruchomić G-Sync na monitorze tylko z FreeSync, ale wydajność nie jest gwarantowana. Aby uzyskać szczegółowe porównanie wydajności obu technologii, zobacz nasz artykuł porównawczy Nvidia G-Sync i AMD FreeSync .

W przypadku jakości obrazu TN

Częstotliwości odświeżania: im większe, tym lepsze. Informuje o tym, ile razy monitor aktualizuje się o nowe informacje na sekundę – podane w hercach (Hz) – a zatem ile klatek na sekundę (fps) może wyświetlić monitor. Większe liczby oznaczają gładsze obrazy. Częstotliwość odświeżania jest szczególnie ważna dla graczy, więc będziesz chciał strzelać do monitora z co najmniej 75 Hz (większość monitorów do gier oferuje co najmniej 144 Hz), w połączeniu z najniższym czasem odpowiedzi, jaki możesz znaleźć.

Najlepsze monitory do gier, jakie możesz dziś kupić:

1. Dell S3220DGF – Najlepszy monitor do gier

Rozmiar ekranu i proporcje: 32 cale, 16: 9 | Rozdzielczość: 2560 x 1440 przy 165 Hz | Typ panelu: VA | Częstotliwość odświeżania: 165 Hz | Czas reakcji (GTG): 4 ms | Adaptive-Sync: AMD FreeSync 2

Plusy:
Wysoki kontrast i jasność
Częstotliwość odświeżania 165 Hz
Dokładne kolory
Niezła jakość wykonania

Minusy
Brak trybu sRGB
Brak ustawień gamma

Dell S3220DGF to najlepszy monitor do gier dla większości. Na początek oferuje szybką częstotliwość odświeżania, krótki czas reakcji oraz FreeSync 2 HDR do walki z rozrywaniem ekranu zarówno w przypadku treści standardowej, jak i HDR . Co więcej, ten 32-calowy monitor oferuje mnóstwo pionowego ekranu bez potrzeby przewijania i rozdzielczości 1440p, która jest obecnie najlepszym punktem między jakością obrazu a wydajnością w grach. Jego krzywa 1800R również dobrze nadaje się do zanurzenia, a oprócz gier stwierdziliśmy, że jest to również świetny monitor do ogólnej wydajności i wszystkiego pomiędzy.

Nasze testy dowiodły, że wyświetlacz ma niskie opóźnienie wejściowe i szybką reakcję panelu dla rywalizujących graczy, a nawet mamy kompatybilność G-Sync do pracy nad nim, mimo że nie ma na to certyfikatu. To fantastyczny monitor dla osób posiadających średnio- i wysokobudżetowe komputery do gier.

2. Razer Raptor 27 – Najlepszy monitor do gier 144 Hz

Rozmiar ekranu i proporcje: 27 cali, 16: 9 | Rozdzielczość: 2560 x 1440 przy 144 Hz | Typ panelu: IPS | Częstotliwość odświeżania: 144 Hz | Czas reakcji (GTG): 4 ms | Adaptive-Sync: kompatybilny z G-Sync, AMD FreeSync

Plusy:
Doskonały kontrast HDR
Kolor nasycony
Prawie 100% pokrycia DCI-P3
Fantastyczny styl i jakość wykonania

Minusy:
Brak prawdziwego trybu kolorów sRGB
Użytkownik musi ręcznie przełączać się między trybami SDR i HDR

Razer Raptor 27 to najlepszy monitor do gier dla częstotliwości odświeżania 144 Hz. Każdy gracz, którego znasz, będzie zazdrosny dzięki dodatkom premium, takim jak podstawka RGB, płaskie zielone kable do zarządzania kablami i godna ślinienia jakość wykonania. Ponadto wyświetlanie HDR jest jednym z najlepszych, jakie widzieliśmy w panelu podświetlanym krawędziowo.

Pomimo częstotliwości odświeżania 144 Hz, Raptor 27 był w stanie konkurować z monitorami 165 Hz w naszych testach porównawczych. Nie było znacznego rozmycia ruchu, ale wybredni, profesjonalni gracze będą musieli wybrać między radzeniem sobie z nim a aktywacją stroboskopu podświetlenia, który ogranicza cię do 120 Hz, zmniejsza jasność o 40% i szarzeje kompatybilność z FreeSync i G-Sync.

3. LG 27GN950-B – Najlepszy monitor do gier 4K

Rozmiar ekranu i proporcje: 27 cali, 16: 9 | Rozdzielczość: 4K | Typ panelu: IPS | Częstotliwość odświeżania: 144 Hz | Czas reakcji (GTG): 1 ms | Adaptive-Sync: kompatybilny z G-Sync, AMD FreeSync Premium Pro

Plusy
Doskonały HDR
Szeroka i dokładna gama kolorów
Szybki i responsywny

Minusy
Tryb przesycenia sRGB

LG 27GN950-B to najlepszy monitor do gier 4K, który zapewnia ostre, wysokiej jakości wrażenia w grach. Ten ekran osiągnął jedne z najlepszych wyników opóźnienia wejścia, jakie kiedykolwiek widzieliśmy, z wartościami czasu odpowiedzi spadającymi zgodnie z innymi monitorami 144 Hz. Jeśli masz wystarczająco mocną kartę graficzną, aby obsługiwać wysoką liczbę klatek na sekundę w 4K, ten monitor nie będzie miał problemu z nadążaniem.

Gry będą wyglądać wyjątkowo kolorowo na LG 27GN950-B dzięki gamie kolorów, która rozciąga się na aż 133,9% sRGB. Tymczasem HDR wygląda niesamowicie dzięki podświetleniu krawędzi monitora i funkcji lokalnego przyciemniania. Zawartość HDR cieszyła się współczynnikiem kontrastu 8475,3: 1, co czyni go doskonałym substytutem droższego monitora FALD.

4. Asus ROG Swift PG259QN – Najlepszy monitor do gier dla eSportu

Rozmiar ekranu i proporcje: 24,5 cala, 16: 9 | Rozdzielczość: 1920 x 1080 | Typ panelu: IPS | Częstotliwość odświeżania: 360 Hz | Czas reakcji (GTG): 1 ms | Adaptive-Sync: G-Sync

Plusy:
Doskonały kontrast IPS
Niezrównana szybkość i reakcja
Brak rozszerzonego koloru

Minusy:
Kosztowny

Podczas gdy 360 Hz jest większa niż większość graczy potrzebuje, a karty graficzne mogą sobie z nią poradzić, jeśli jesteś graczem eSports (lub masz nadzieję) i chcesz najszybszego z najszybszych, monitor z częstotliwością odświeżania 360 Hz jest teraz drogą do zrobienia. Granie z częstotliwością 360 Hz na Asus ROG Swift PG259QN ( 700 USD w momencie pisania) faktycznie wywarło zauważalny wpływ na naszą rozgrywkę. Ponieważ tła i obiekty były całkowicie niewyraźne, niezależnie od szybkości ruchu, wmawiano nam, że jesteśmy lepszymi graczami.

Można oczywiście dostać monitory o wyższej rozdzielczości, ale przy tej szybkości szybko zapomnieliśmy, czego nam brakowało. Monitorowi brakuje również rozszerzonej kolorystyki i jest drogi, zwłaszcza biorąc pod uwagę 24,5-calowy wyświetlacz 1080p. Jednak PG259QN jest nadal wszechstronnym monitorem, dzięki świetnemu kontrastowi (1265: 1, zgodnie z naszymi testami) panelu IPS, który umożliwił produktywność i inne zadania niezwiązane z grami.

Zauważ, że istnieje wersja tego monitora z analizatorem opóźnień Nvidia Reflex , Asus ROG Swift PG259QNR . Jest droższy ( 880 USD ), ale jest również wyposażony w kompatybilną mysz Asus.

5. Alienware AW2521H – Najlepszy alternatywny monitor gier eSports

Rozmiar ekranu i proporcje: 24 cale, 16: 9 | Rozdzielczość: 1920 x 1080 | Typ panelu: IPS | Częstotliwość odświeżania: 360 Hz | Czas reakcji (GTG): 1 ms | Adaptive-Sync: G-Sync

Plusy
Najszybsza częstotliwość odświeżania, jaką możesz uzyskać
Analizator wydajności Nvidia Reflex

Minusy:
Średni kontrast SDR
Brak FreeSync

Alienware AW2521H oferuje bardzo podobne wrażenia, co inny monitor 360 Hz na tej stronie, Asus ROG Swift PG259QN. Jeśli dostępny jest tylko jeden, nie możesz się pomylić. Obie oferują jednakową jakość obrazu; Jednak w chwili pisania tego tekstu Asus jest dostępny trochę taniej. Największa różnica między nimi polega na tym, że Alienware zawiera analizator opóźnień Reflex firmy Nvidia. Przy aktualnej cenie 725 USD jest to lepsza wartość niż ROG Swift PG259QNR firmy Asus, który obejmuje Nvidia Reflex i kompatybilną mysz za 880 USD. Ale jeśli zdecydujesz się na Alienware, będziesz musiał kupić własną mysz, aby w pełni korzystać z analizatora opóźnień.

Ale podobnie jak Asus, Alienware zapewnia zauważalną poprawę opóźnienia wejściowego. Przy czasie rysowania wynoszącym 3 ms nie było absolutnie żadnego rozmycia w ruchu. AW2521H spełnia nasze oczekiwania dotyczące ekranu 360 Hz. Alienware nie zawierał FreeSync, ale G-Sync jest dostępny do 48 Hz. Kontrast z zawartością SDR (890: 1 po wyjęciu z pudełka) może być lepszy, ale HDR wygląda świetnie dzięki podświetleniu krawędzi AW2521H.

6. Acer XFA240 – Najlepszy budżetowy monitor do gier

Rozmiar ekranu i proporcje: 24 cale, 16: 9 | Rozdzielczość: 1920 x 1080 | Typ panelu: TN | Częstotliwość odświeżania: 144 Hz | Czas reakcji (GTG): 1 ms | Adaptive-Sync: kompatybilny z G-Sync, FreeSync

Plusy:
Dokładność kolorów
Płynna rozgrywka bez rozmazania
Kompatybilny z FreeSync i G-SyncDobra jakość wykonania

Minusy:
Niska gęstość pikseli
Gamma nieco chybione

Jeśli szukasz niedrogiego monitora, z którym możesz od razu zacząć grać od razu po wyjęciu z pudełka, Acer XFA240 jest dla Ciebie. Jest to najmniejszy monitor na naszej liście najlepszych monitorów do gier o przekątnej 24 cali, ale zapewnia kolory zgodne z projektem twórcy, a także Adaptive-Sync z kartami graficznymi Nvidia i AMD.

Podczas naszych testów opóźnienie wejściowe i czas reakcji Acer XFA240 dobrze konkurowały z 27-calowymi rywalami o częstotliwości 144 Hz. Kolor był dokładny przed poprawieniem, chociaż nie możemy powiedzieć tego samego o gammie. Kolejnym słabym punktem jest gęstość pikseli monitora (911,8 ppi w porównaniu z naszym preferowanym 110 ppi).

Ale grając bez łez przy 144 fps za 200 $ w momencie pisania , trudno nie brać pod uwagę Acer XFA240.

7. Samsung Odyssey G7

8. Gigabyte G27F

9. Acer Predator X38

10. Acer Predator X35

11. ViewSonic Elite XG350R-C

12. Viotek GNV34DBE

13. Aorus CV27Q

14. Asus ROG Strix XG279Q

15. Asus TUF VG259QM

16. Aorus FI27Q

17. Samsung 27-calowy CRG5

18. Porsche Design AOC Agon PD27

19. ViewSonic Elite XG270QC