Dodatkowe menu w wynikach wyszukiwania Google

Google przydzielił nam też takie dodatkowe menu w wynikach wyszukiwania, po wpisaniu nazwy firmy.

To menu jest tworzone całkowicie automatycznie. Google podaje w ten sposób linki do najbardziej jego zdaniem (zdaniem Google) istotnych podstron (działów) serwisu. W praktyce odbywa się to na podstawie ilości linków prowadzących do danej podstrony (struktury serwisu), praktycznie zawsze każda podstrona serwisu linkuje do podstron menu głównego dlatego w większości przypadków to linki z menu głównego pokrywają się z tymi dodanymi przez Google w wynikach wyszukiwania. Podkreślmy jednak, że nie wszystkie i nie zawsze.

Drugi czynnik analiza ruchu użytkowników na stronie. Nawet jeśli do jakiejś podstrony nie ma przeważającej ilości linków z pozostałych podstron to może ona się  pojawić w wynikach wyszukiwania w tym dodatkowym menu jeśli robot wyszukiwarki uzna, że dany link prowadzi do treści o bardzo istotnej dla użytkowników treści. Bardzo często tak się dzieje w przypadku podstron typu np. „cennik”.

 

Wspomniane menu wyświetla się pod tytułem i opisem serwisu w wynikach wyszukiwania frazy, której serwis odpowiada w bardzo wysokim stopniu. Tak się dzieje właśnie w przypadku wpisania nazwy firmy.

 

Jedyne na co ma się w przypadku tego dodatkowego menu wpływ to w chwili obecnej możliwość usunięcia któregoś linku. Trzeba skorzystać z narzędzi webmastera google.