Najlepsze laptopy do gier z 2020 r.

Najlepsze laptopy do gier z 2020 r.

Nasze propozycje najlepszych laptopów do gier dla każdego typu gracza i dla każdego budżetu.

Najlepsze laptopy do gier mają różne kształty i rozmiary, dostosowane do różnych potrzeb i budżetów. Ponieważ model laptopa za 5000 USD z najwyższej klasy grafiką i najlepszym wyświetlaczem może zapewnić najlepsze wrażenia z korzystania z laptopa do gier, większości z nas nie stać na taki zestaw. A nawet gdybyśmy mogli, nie byłby to najlepszy laptop do gier dla tych, którzy często podróżują ze swoim komputerem.

Na szczęście jest teraz więcej opcji laptopów do gier niż kiedykolwiek, od niedrogich do gotowych na VR. Niektóre są wyposażone w pełnowymiarowe karty graficzne Nvidia GeForce GTX lub RTX, podczas gdy inne wybierają bardziej wydajne konstrukcje Max-Q, które zapewniają cieńszą obudowę i (czasami) cichsze wentylatory. Podczas gdy wiele najlepszych laptopów do gier ma wyświetlacz 1080p i wysokie częstotliwości odświeżania, niektóre mają ekrany 4K.

Jedną z najnowszych innowacji, jakie widzieliśmy, jest AMD SmartShift, który dzieli moc pomiędzy CPU i GPU w zależności od potrzeb. Widzieliśmy to w Dell G5 15 SE, ale w innych laptopach będzie to dopiero w 2021 roku.

Aby pomóc Ci dziś znaleźć najlepszy laptop do gier, stworzyliśmy listę najlepszych modeli, które niedawno przetestowaliśmy i zrecenzowaliśmy. Aby dowiedzieć się, jak zawęzić listę najlepszych laptopów do gier, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dla kupujących najlepsze laptopy do gier. Ale oto kilka szybkich wskazówek, które pomogą Ci rozpocząć drogę do odpowiedniego przenośnego sprzętu do gier.

Chociaż wielu graczy wybiera komputery stacjonarne, aby uzyskać jak największą wydajność za swoje pieniądze, spróbuj włożyć do plecaka komputer, monitor i klawiaturę. Gdy potrzebujesz mocnego sprzętu, który możesz zabrać ze sobą, nic nie zastąpi laptopa do gier.

Szybkie porady dotyczące zakupu laptopa do gier:

– Skoncentruj się na GPU- karcie graficznej: większość gier zależy od GPU, a tych nie można uaktualnić. Jeśli teraz zajmiesz się wydajnym procesorem graficznym, będziesz mógł wygodnie grać przez kilka lat.

– Możesz ulepszyć niektóre części później: podczas gdy procesory i procesory graficzne są prawie zawsze lutowane, większość laptopów do gier umożliwia wymianę pamięci RAM i pamięci masowej, więc możesz teraz kupić taniej i dodać więcej pamięci i większy dysk twardy lub dysk SSD w przyszłości.

– Żywotność baterii prawdopodobnie będzie zła: bardzo niewiele notebooków do gier wystarczy na 8 godzin lub dłużej, mimo to potrzebujesz zasilacza, aby uzyskać najlepszą wydajność w grach. Widzieliśmy jednak dobre czasy w procesorach AMD Ryzen 4000, a Nvidia sugeruje, że jej ulepszona technologia Optimus może pomóc odwrócić bieg wydarzeń.

Najlepsze Laptopy do gier, które możesz kupić dzisiaj:

1. MSI GE66 Raider 

Najlepszy ogólny laptop do gier

MSI GE66 Raider 
Najlepszy ogólny laptop do gier

PROCESOR: Intel Core i9-10980HK | Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 2080 Super Max-Q | Wyświetlacz: 15,6 cala, 1920 x 1080, 300 Hz | Waga: 5,3 funta (2,4 kg) – cena 10 000 zł.

MSI GE66 Raider jest laptopem do gier i mówi się o nim głośno z masywną listwą świetlną RGB. Jego nowy wygląd jest agresywny, ale nie jest to tylko rozmowa, z opcjami sięgającymi Intel Core i9-10980HK i Nvidia GeForce RTX 2080 Super Max-Q.

Dla tych, którzy szukają wydajności na poziomie sportowym w grach takich jak League of Legends czy Overwatch, dostępna jest opcja wyświetlacza o częstotliwości 300 Hz.

I choć nie jest to najsmuklejszy laptop w okolicy (ani nawet najcieńszy MSI), to jednak, biorąc pod uwagę moc w środku, czujemy się niezwykle mobilni i nie sposób nie docenić wysokiej jakości wykonania.

2. Asus ROG Zephyrus G14

Najlepszy cienki i lekki laptop do gier

Asus ROG Zephyrus G14
Najlepszy cienki i lekki laptop do gier

PROCESOR: AMD Ryzen 4900HS | Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 2060 Max-Q | Wyświetlacz: 14-calowy, 1920 x 1080 120 Hz | Waga: 3,5 funta (1,6 kg) – cena 7500 zł

Dla tych, którzy szukają czegoś smukłego i atrakcyjnego, naszym wyborem jest Asus ROG Zephyrus G14. Jeśli chodzi o laptopy do gier, Zephyrus jest skromny w kolorze białym lub szarym z minimalistycznym stylem. Ale dzięki AMD Ryzen 4900HS i Nvidia GeForce RTX 2060 Max-Q w naszej jednostce testowej zyskujesz wysoką produktywność i wydajność w grach. Pod względem grafiki nie jest to najlepszy produkt na rynku, ale dla większości ludzi to najlepsza wartość.

Żywotność baterii jest również zaskakująco długa jak na notebook do gier, a klawiatura jest klikalna i wygodna. Jednak wentylator czasami wyłącza się, nawet gdy siedzisz na biurku, a ten system nie jest wyposażony we wbudowaną kamerę internetową.

3. Razer Blade 15 Advanced Model

Najlepszy cienki i lekki laptop do gier (alternatywny wybór)

Razer Blade 15 Advanced Model
Najlepszy cienki i lekki laptop do gier (alternatywny wybór)

CPU: Intel Core i7-10875H | GPU: Nvidia RTX 2080 Super Max-Q | Display: 15.6 inch, 1920 x 1080, 300Hz | Weight: 4.7 pounds (2.1 kg) – cena 12 000 zł

Jeśli potrzebujesz wyższych specyfikacji i jesteś gotów zapłacić więcej za cienki i lekki laptop do gier, zaawansowany model Razer Blade 15 to dobry wybór. Ma elegancki wygląd, który można łatwo zabrać ze sobą w dowolne miejsce, i ma niezły wybór portów, jeśli chcesz również podłączyć kilka urządzeń peryferyjnych.

Podczas gdy Zephyrus zatrzymuje się na RTX 2060, Blade przechodzi w Nvidia RTX 2080 Super Max-Q. Ma również opcje szybszego wyświetlania 300 Hz, co jest świetne do e-sportu.

Zamiast chipa Ryzen, Razer zdecydował się na procesory Intel z serii H dziesiątej generacji do zasilania Blade 15. Nie jest tak energooszczędny, ale oferuje wysoką wydajność.

4. Alienware m17 R3

Najlepszy 17-calowy laptop do gier

Alienware m17 R3
Najlepszy 17-calowy laptop do gier

PROCESOR: Intel Core i9-10980HK | Grafika: Nvidia Geforce RTX 2080 Super | Ekran: 17,3 cala 3840 x 2160 60 Hz HDR400 | Waga: 6,6 funta / 3 kg – cena 14 000 zł

Alienware m17 R3 może być drogi, zwłaszcza w sposób, w jaki sprawdziliśmy go z Intel Core i9 dziesiątej generacji i RTX 2080 Super. Ale ma też fantastyczny, kolorowy 17-calowy wyświetlacz, idealny dla tych, którzy chcą mieć największy ekran, jaki mogą uzyskać w notebooku do gier. Opcja 4K 60 Hz HDR jest jasna i kolorowa, ale jeśli wolisz, jest też opcja 1920 x 1080 przy 144 Hz.

Moc, jaką uzyskaliśmy z komponentów najwyższej klasy, była ogromna, z niesamowitą wydajnością w całym naszym zestawie do gier. Całkiem dobrze wypadł również w naszych testach porównawczych produktywności, jeśli chcesz go również używać jako woła roboczego.

M17 R3 ma wygodną klawiaturę RGB i, jak na notebook do gier, nie jest tak gruby, jak na 0,9 cala. Ale te elementy zużywają energię z akumulatora, więc pamiętaj o zabraniu ładowarki.

5. Dell G3 15 (2019)

Najlepszy niedrogi laptop do gier

Dell G3 15 (2019)
Najlepszy niedrogi laptop do gier

PROCESOR: Intel Core i5-9300H | Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1650 | Wyświetlacz: 15,6-calowy, 1920 x 1080 | Waga: 5,4 funta / 2,4 kg – cena 4000 zł

Dell G3 15 to najlepszy laptop do gier dla osób z ograniczonym budżetem. Czuje się solidnie, cena jest odpowiednia i będzie grać w większość gier dość dobrze. Nawet wygląda dobrze. Wyświetlacz jest nijaki, a szkoda, ale żywotność baterii i klawiatura są lepsze niż u większości podobnie wycenionych konkurentów.

To sprawia, że Dell to solidny wybór dla każdego, kto może pokonać wyświetlacz jako poświęcenie dla mocnej maszyny. Do licha, na te czasy, kiedy nie musisz grać w podróży, możesz podłączyć go do dobrego monitora budżetowego i uzyskać większy, ładniejszy ekran do gier i odtwarzania multimediów w domu. Jeśli szukasz maszyny za mniej niż 1000 USD, to doskonały wybór.