Toca Boca

Toca Boca

Toca Boca to szwedzkie studio programistyczne skupiające się na przyjaznych dzieciom aplikacjach na tablety i smartfony. Jak podaje strona internetowa firmy: „Tworzymy cyfrowe zabawki i gry, które pobudzają wyobraźnię”. Firma jest własnością Spin Master (od 21 kwietnia 2016 roku), z siedzibą w Sztokholmie , Szwecja.

Toca Boca powstała z działu Badań i Rozwoju firmy Bonnier. Studio wystartowało we wrześniu 2010, a jego pierwsza aplikacja została wydana w marcu 2011. Większość aplikacji Toca Boca to zabawy cyfrowe. Imię Toca Boca tłumaczy się z portugalskiego jako „dotykać ust”. Został wybrany ze względu na swoją prostotę i grę słów.

Toca Boca wydała 44 cyfrowe zabawki, które zostały pobrane ponad 275 milionów razy na całym świecie, co czyni ją największym wydawcą płatnych aplikacji w App Store. Różne opracowane aplikacje obejmują:

Helikopter Taxi
Helikopter Taxi , pierwsza aplikacja wydana przez Toca Boca, była cyfrową zabawką, która zawierała efekty rozszerzonej rzeczywistości. Używając kamery urządzenia, gracz wyznacza sześć poziomych powierzchni w rzeczywistości jako „Plaża”, „Wysoki budynek”, „Fabryka”, „Szpital” i „Hangar”. Fizyczne lokalizacje nie muszą jednak pasować do opisu podestu, a powierzchnie do lądowania nie muszą być dokładne ani spójne. Postacie zabawki składają się z dwóch pilotów i pięciu pasażerów, a celem jest podniesienie i doprowadzenie pasażerów do celu poprzez poruszanie się z urządzeniem, aby symulować latanie helikopterem. Ta gra została później przerwana.

Toca Tea Party
Druga aplikacja wydana przez Toca Boca, Toca Tea Party, imituje spotkanie przy herbacie, przede wszystkim poprzez odgrywanie ról. Gracz może zaprojektować swój stół, wybierając obrus, naczynia, muzykę i napoje. Istnieją interakcje, takie jak „jedzenie”, „picie”, „rozlewanie” i „sprzątanie”. Goście imprezy mogą składać się z zabawek i / lub osób obsługujących ekran dotykowy dla wielu użytkowników jednocześnie.

Kuchnia Toca
Toca Kitchen pozwala graczowi na interakcję, wybierając sposób przygotowania jedzenia (pokrój, ugotuj, zmiksuj itp.), Aby nakarmić jedną z czterech postaci. Każda postać ma swoje własne preferencje dotyczące składników i stylu, widoczne w reakcjach postaci i chęci zjedzenia produktu. Żywność można uzyskać nieskończenie wiele razy i jest niewiele ograniczeń co do tego, ile razy można ją przetworzyć.

Seria Toca Life
Toca Life to seria gier, które zachęcają gracza do wyobrażenia sobie historii dla postaci w grze. Gracz może przeciągać postać palcem po ekranie i kazać jej jeść, siadać itp. W serii są różne miejsca, do których postać może się udać w zależności od tematu gry. (Miasto, Farma, Biuro itp.) Istnieją grupy, takie jak Dzieci, Starsi, Niemowlęta i Stworzenia. Gracz może dodać więcej niż jedną postać do sceny. Przebieranie postaci zostało wprowadzone w Toca Life: City.

Toca Life: World
Toca Life: World został wydany w listopadzie 2018 roku – połączył wszystkie istniejące samodzielne aplikacje Toca Life w jeden połączony wszechświat. Można go pobrać bezpłatnie, a gracze są zaproszeni do gry w bezpłatną wersję (która jest dostarczana z Bop City, a także w bezpłatną wersję kreatora postaci) lub do dostosowania aplikacji za pomocą dowolnych opcji, które uznają za najbardziej interesujące.

Jeśli gracz już kupił którąkolwiek z gier Toca Life, będzie miał dostęp do tych aplikacji w Toca Life: World. Gracze mogą grać postaciami z poszczególnych aplikacji Toca Life w dowolnej lokalizacji Toca Life: World.

Lista Toca Life (w kolejności):
Toca Life: Town
Toca Life: City
Toca Life: School
Toca Life: Vacation
Toca Life: Farm
Toca Life: Stable
Toca Life: Hospital
Toca Life: Office
Toca Life: Pets
Toca Life: After School
Toca Life: Neighborhood
Toca Life: World

Lista aplikacji dopuszczonych do obrotu jest następująca:
Toca Hair Salon 4 , luty 2020
Toca Kitchen Sushi , grudzień 2018
Toca Life: World , listopad 2018
Toca Life: Neighborhood , październik 2018
Toca Mystery House , czerwiec 2018
Toca Life: After School , marzec 2018
Toca Life: Pets , grudzień 2017
Toca Life: Office , wrzesień 2017
Toca Lab: Plants , czerwiec 2017
Toca Life: Hospital , kwiecień 2017
Toca Hair Salon 3 , grudzień 2016
Toca Life: Stable , listopad 2016
Toca Life: Farm , październik 2016
Toca Life: Vacation , czerwiec 2016
Toca Dance Free , marzec 2016
Toca Dance , luty 2016
Toca Blocks , grudzień 2015
Toca Life: School , październik 2015
Toca Life: City , czerwiec 2015
Toca Kitchen 2 , grudzień 2014
Toca Nature , listopad 2014
Toca Boo , październik 2014
Toca Life: Town , maj 2014
Toca Pet Doctor , luty 2014
Toca Lab: Elements , grudzień 2013
Toca Hair Salon Me , listopad 2013
Toca Mini , październik 2013
Toca Cars , wrzesień 2013
Toca Builders , czerwiec 2013
Toca Hair Salon 2 , grudzień 2012
Toca Tailor: Fairy Tales , listopad 2012
Toca Tailor , październik 2012
Toca Band , wrzesień 2012
Toca Train , czerwiec 2012
Toca Kitchen Monsters , marzec 2012
Toca House , luty 2012
Toca Kitchen , grudzień 2011
Toca Hair Salon – Christmas Gift , listopad 2011
Toca Birthday Party , październik 2011
Toca Store , październik 2011 r
Toca Robot Lab , lipiec 2011
Toca Hair Salon , czerwiec 2011
Paint My Wings , maj 2011
Toca Doctor , kwiecień 2011
Toca Tea Party , marzec 2011
Helikopter Taxi , marzec 2011 r

Termin zabawka cyfrowa jest czasami używany w celu odróżnienia niektórych aplikacji od bardziej typowych gier wirtualnych. Chociaż większość aspektów między nimi jest taka sama, Toca Boca wyróżnia zabawki cyfrowe jako bardziej „ otwarte ” z mniejszą liczbą reguł. Jednak ani nie uważa się, ani nie udowodniono, że ma mniej lub bardziej szkodliwy lub korzystny wpływ na graczy. Chociaż te „zabawki cyfrowe” są skierowane do dzieci, nie oznacza to, że są one przeznaczone tylko dla dzieci.