Czy jest sens pozycjonować podstrony?

Czy jest sens pozycjonować podstrony?

Pozycjonowanie podstron to niemalże podstawa. Szczególnie, jeśli chodzi o duże serwisy, portale, sklepy, pasaże i inne witryny z dużą ilością podstron. W przypadku tych podstron, znaczną większość najbardziej wartościowych wejść stanowią wizyty bezpośrednie na podstrony z długich konkretnych fraz kluczowych.

Ważne, by internauta szukając informacji trafił na nie od razu, a nie przechodząc ze strony głównej w poszukiwaniu informacji na podstronach. Dla przykładu: sklep z kosmetykami oferuje m.in kremy, tusze do rzęs dlatego warto pozycjonować na frazę „kremy” podstronę www.sklep.pl/kremy a „tusze” wraz z podstroną www.sklep.pl/tusze, nie stronę główną.

Linki prowadzące do podstron są jak najbardziej naturalne i cenne dla Google, gdyż pomagają zdecydować wyszukiwarce, która treść serwisu jest najcenniejsza dla internautów.

Czy stronę można linkować na jedną frazę?

Zdecydowanie nie! Nie istnieje strona, do której internauci umieszczają zawsze taki sam link, więc i my zdobywając linki do naszej strony nie powinniśmy iść tym śladem.

Co więcej, tego typu działanie, ze względu na swoją nienaturalność jest bardzo łatwe do wykrycia. Google, dbając o prezentowane wyniki „profilaktycznie” odfiltrowuje witryny, których dotyczy tego typu sytuacja.