Jak uzyskać teksturę płótna w Photoshop

Jak uzyskać teksturę płótna w Photoshop

Witam w tym tutorialu pokaże wam jak w łatwy sposób można uzyskać efekt płótna na obrazie wykorzystując program Adobe Photoshop.

Do wykonania tekstury płótna potrzebne będą dwie warstwy plus jedna z obrazem, która znajdować się będzie na samym spodzie.

  1. Obie puste warstwy wypełniamy czarnym kolorem, po czym stosujemy na nich filtr -> Pikslowanie -> Mezzotinta(Filter-> Pixelate ->Mezzotint ).

2. Ustawiając Tekst (Type) na Drobne kropki (Fine Dots).

3. Następnie używamy Filtr->Rozmycie->Poruszenie (Filter->Blur->Motion Blur)

4.Ustawiamy Odległość (Distance) na 40, a kąt na jednej warstwie 90 stopni, a na drugiej 0.

5.W tym momencie powinniśmy mieć dwie takie warstwy z tym że jedna będzie posiadała linie pionowe a druga poziome:

6.Widoczność warstw zmieniamy na 10-20%, a pod nimi umieszczamy wybrany obraz:

I to już wszystko w tym tutorialu. Dziękuje i do zobaczenia.

Jedna myśl w temacie “Jak uzyskać teksturę płótna w Photoshop”

  1. Taa, bardzo fajnie, ale po co robić taki zabieg kosmetyczny na całości obrazka? Wyobraźmy sobie sytuację, że chcemy stworzyć grafikę która imitowałaby obraz. Tekstura płótna idzie wtedy na spód, jabłuszka wyżej. Co więcej, obiekty które mają być ‘namalowane’ muszą imitować fakturę farby (+przeźroczystość). Dalej, aby obrazek był wiarygodny, należy uwzględnić ilość substancji nałożonej na płótno (różna przeźroczystość). Tutorial dobry, ale jego długość to, z całym szacunkiem, pójście na łatwiznę 🙂
    Spróbujmy ugryźć problem z innej strony:
    Bogowie stworzyli CorelaPaintera, gdzie wszystkie te bajery są zaimplementowane. Chcę malować? Wybieram ‘Artsist’s Oils’ i w podgrupie ‘Blender Bristle’, maluję. Chcę mieć imitację papieru? Wybieram z ‘Windows / Libary Palettes / Papers / [wybieram papier]‘, co więcej mogę nałożyć teksturę na już namalowane jabłuszka (Effects / Apply surface texture) i malować po nich, wygładzać, nakładać kolejne „warstwy”, kolejnych tekstur.
    Jedną z największych zalet CP jest fakt, że możemy podkładać pod obraz coraz to rozmaitsze faktury papieru i malować jakby na jednej warstwie.
    Mankament jest taki, że CP to program typowo do Digital Paintingu.
    Pozdrawiam.

Możliwość komentowania jest wyłączona.