Problem z literkami Y i Z

Problem z literkami Y i Z.

Myślę, że większości z nas zapewne zdarzyło się, że w pewnym momencie klawiatura „oszalała”, a objawem było przykładowo wyświetlanie się literki „Z” podczas naciskania klawisza „Y” i odwrotnie lub mieszanie innych literek i znaków.

Oznacza to, że klawiatura (z powodu… przypadkowego naciśnięcia określonych klawiszy) przestawiła się w tryb QWERTZ z trybu domyślnego (pożądanego), czyli QWERTY. Niektórzy w tym momencie… resetują komputer. Inni resetują proces explorer.exe i uruchamiają go ponownie.

Generalnie obie wspomniane dosyć radykalne metody jak na zaistniałą sytuację są w jakimś sensie poprawne ponieważ prowadzą do zniknięcia problemu – jak się to mawia cel uświęca środki. Jednak wspomniany problem z literkami Y i Z nie jest konsekwencją problemów z systemem operacyjnym, klawiaturą czy też oprogramowaniem jakie używamy. Problem jest banalny i zależy od dwóch klawiszy – CTRL i SHIFT (niezależnie czy prawe, czy lewe wersje).

ZAPAMIĘTAJ…!!!

Jeśli zdarzy Ci się opisany tu problem nie restartuj komputera, nie wyłączaj procesów czy programu, nie formatuj też dysku. Po prosty naciśnij jednocześnie klawisze CTRL i SHIFT i będzie po problemie !!!