Serwerownie

Serwerownie

We współczesnych czasach regularnie wspomina się o rozwiązaniach informatycznych, jakie istnieją na rynku, jednakże nie wszyscy rozumieją na czym bazują się owe usługi. Jednym z takich usług jest z pewnością kolokacja serwerów. Jest to funkcja coraz częściej spotykana i korzystają z niej nie jedynie firmy lecz również indywidualne osoby. Z kolokacją serwerów wiąże się też inna definicja, na którą chcemy w obecnym artykule zwrócić specjalną uwagę. Mowa tu o serwerowni. Zobaczmy zatem jak działają oraz co wiąże te dwie usługi.

Hoteling

Rozpoczynając powiedzmy sobie co nazywamy kolokacją serwerów a także na czym ona polega. Hoteling to usługa, gdzie użytkownik wykupuje lokalizacje pod swój serwer w serwerowni. Obecnie kolokacja cieszy się olbrzymią popularnością wśród firm. By skorzystać z takiej usługi starczy być wyposażonym w swój serwer i odszukać w sieci firmę, która zajmuje się usługą kolokacji w swojej serwerowni.

Serwerownia a kolokacja

Czemu serwerownia kojarzy się z usługą kolokacji serwerów? W prawdzie daliśmy wam odpowiedź na to pytanie już wcześniej, jednakże zobrazujmy sobie serwerownie nieco bardziej gruntownie. Wykorzystanie usługi serwerowni na pewno wyklucza pewną niezbędność, a mianowicie posiadanie osobistej serwerowni. Miejsca takie muszą pełnić określone warunki, by mogły być dopuszczone do użytku oraz bezpieczne dla sprzętu, jaki jest wewnątrz umieszczany. Istnieje dużo firm, które nie posiadają miejsca ani funduszy na zbudowanie prywatnej serwerowni, toteż hoteling jest dla nich najodpowiedniejszym rozwiązaniem. Odpłatności wynajęcia a nawet wykupienia miejsca w serwerowni są na pewno niższe niźli wybudowania nowego miejsca pod serwer w własnej firmie. Dbając o komfort swojego klienta, firmy udostępniające serwerownie zajmują się dodatkowo serwisem urządzeń, co sprawia, iż nasze dane na serwerze są doskonale chronione.

Oferta kolokacji jest bardzo łatwa do odszukania w necie. Coraz więcej firm prezentuje swoje propozycje z coraz to atrakcyjniejszymi cenami. Zawsze wprawdzie konieczne jest doręczenie osobistego serwera do siedziby, która należy do firmy świadczącej dane usługi, stąd też interesanci na ogół wybierają te, które mieszczą się blisko ich firm.