Jaki jest najlepszy sposób na zdobycie wartościowych linków?

Jaki jest najlepszy sposób na zdobycie wartościowych linków?

W przypadku młodych stron internetowych warto spróbować działań na różnorodnych blogach i forach związanych z tematyką naszej strony. Należy pamiętać, że udzielanie się na innych stronach, bądź portalach społecznościowych musi spełniać pewne zasady, aby nasze posty nie zostały uznane za spam. Aktywny udział poskutkuje ilością odwiedzin naszej witryny przez użytkowników, którzy zaczną do niej linkować. Aby nasza strona stała się popularna i była polecana dalej należy pamiętać czego na naszej stronie szukają użytkownicy. Warto na stronie zaoferować swoją pomoc w rozwiązywaniu różnych problemów dotyczących tematyki witryny.

 

Linki dobrej jakości można również zdobyć poprzez zabawne treści, bądź filmiki. Obecnie bardzo popularne na wielu portalach stało się dzielenie się linkami na których można znaleźć materiały zapewniające rozrywkę. Oferowanie linkowania do naszej witryny poprzez zakładki do witryn społecznościowych tak jak to robi np. YouTube, Twitter czy Facebook to też dobra metoda. Nie jest to jedyny i najlepszy sposób, aczkolwiek może znacznie przyczynić się do wzrostu popularności naszej strony oraz zwróceniu na nią uwagi internautów.

 

Oczywiście dobrym sposobem na promowanie młodej witryny jest zgłaszanie wpisów do katalogów. Należy pamiętać, że muszą być to moderowane, dobre, katalogi tematyczne. Warto zrobić także rozeznanie wśród witryn o podobnej tematyce, znaleźć elementy, które sprawdzą, że popularność naszej witryny wzrośnie.