Co to jest Microsoft

Co to jest Microsoft

Microsoft to firma, którą kojarzy praktycznie każdy człowiek świata. Jest to jedno z największych i najlepiej prosperujących przedsiębiorstw świata. Marzeniem każdego informatyka jest praca w Microsofcie, a takie referencje otwarłyby później drzwi każdego przedsiębiorstwa.

Microsoft to firma założona przez Billa Gatesa i Paula Allena w 1975 roku. Jej siedziba znajduje się w Redmond w stanie Waszyngton. Microsoft znany jest z tworzenia systemów operacyjnych MS-DOS, Microsoft Windows oraz oprogramowania biurowego Microsoft Office. Według wyliczeń najbardziej dochodowy dla firmy stał się system Android, który jest oprogramowaniem używanym w wielu telefonach komórkowych i w tabletach. Własnością firmy Microsoft jest też przeglądarka internetowa Internet Explorer, klient poczty Outlook Expres, odtwarzacz multimediów Windows Media Player, Microsoft DVD Maker, Paint, WordPad, a nawet Notatnik. W pakiecie biurowym Microsoft Office znajdujemy Excel, Word, Access, OneNote, PowerPoint czy Microsoft Publisher. Każdy z nas używa na swoim komputerze jakiegoś oprogramowania, które zostało wydane przez Microsoft. Microsoft jest także producentem gier komputerowych takich jak Age of Empires, Age of Mythology czy Train Simulator.

Chętnych do pracy w Microsofcie nie brakuje i chyba nigdy nie będzie brakowało. Przeciętne wynagrodzenie pracowników firmy to 106 tysięcy dolarów rocznie, czyli więcej niż niektórzy ludzie zarobią w ciągu całego życia. Microsoft ma swoją filię w Warszawie oraz centra innowacji w Łodzi i w Poznaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *