Henry Stickmin

Henry Stickmin

Henry Stickmin jest tytularnym głównym bohaterem gry The Henry Stickmin series. Jako główny bohater, jest on jedyną postacią, która pojawiła się w każdej grze/epizodzie serii. W zależności od swoich wyborów, Henry staje się albo udanym agentem rządowym, łowcą nagród, częścią organizacji przestępczej (jako jej lider lub rekrut), cyborgiem, lub właścicielem ośrodka kosmicznego, lub kontynuuje swoje przestępcze sposoby, samodzielnie lub z partnerem.

Pechowy, ale jednocześnie szczęśliwy, Henry zaczynał jako małoistotny złodziej, aby zarobić trochę szybkiej gotówki, przebierając się w torbie na pieniądze i włamując się do banku. Po ucieczce z więzienia West Mesa, jego życie szybko się zmienia, a po udanej kradzieży tunezyjskiego Diamentu staje się nieco znanym przestępcą. Następnie zwraca się do niego rząd, który proponuje wycofanie wszystkich zarzutów przeciwko Henry’emu, jeśli pomoże mu on zdjąć słynny i niesławny Klan Toppat.

Jakiś czas później Henry Stickmin zostaje uwięziony w kompleksie The Wall, dopóki nie uda mu się uciec, albo samemu, z koleżanką więźnia imieniem Ellie Rose, albo z „pomocą” Klanu Toppat lub jego przyjaciela Charlesa. Po ucieczce z The Wall, Henry otrzymuje nowe zadanie; ma pokonać lub pomóc (zależy od gracza) Klanu Toppat, którzy planują wziąć siebie i swoje klejnoty na stacji kosmicznej przez rakietę, i nigdy nie być znaleziony, wolny, aby zaatakować każde miejsce na Ziemi z łatwością bez obaw rządów próbuje je zniszczyć.

Wygląd

Henry nosi brązowe buty. Jeśli zostanie nowym liderem Toppatów, nosi czarny kapelusz ze złotym łańcuszkiem dolarowym. Jeśli tylko do nich dołączy, nosi ciemnoniebieski kapelusz ze złotym „H”.

W zakończeniu „Revenged”, Henry otrzymuje zdolności cybernetyczne od Dr. Vinschpinsilstien. Obejmuje to metalowe lewe ramię i kręgosłup.

Breaking the Bank

W swoim pierwszym wystąpieniu, Henry próbuje włamać się do (pozornie) przypadkowo położonego banku/kult na środku pustyni. Tam właśnie zaczyna popisywać się swoimi ikonicznymi porażkami. W swoich próbach i błędach wykorzystuje łopatę do wykopania tunelu, materiały wybuchowe, wiertarkę laserową, kulę wrakową, teleporter i wreszcie przebranie. Wszystkie narzędzia, których używa, poza przebraniem, strzelają do niego tyłem. Chociaż przebranie to prowadzi go również do uwięzienia, inne kończą się zranieniem; jednak, w przeciwieństwie do niepowodzeń innych gier, są one uważane za kanoniczne, ponieważ Henryk jest notowany jako „wiele skaleczeń i siniaków” i „dość bicia” w Ucieczce z więzienia.

Kiedy Henryk zakłada przebranie (właściwie tylko pusty worek na pieniądze), wpełza do niego, wiąże go od wewnątrz i leży na poboczu drogi. Zatrzymuje się ciężarówka z miejscowego banku, a kierowcy, Winston Davis i Ted McAdams, myśląc, że inna grupa upuściła ją, zabiera torbę i wozi do banku, składając ją w skarbcu. Henry z radością wychodzi z torby, ale przypadkowo uruchamia alarm, a następnie zostaje uwięziony za próbę napadu.

Escaping the Prison

Po aresztowaniu Henry’ego, paczka pojawia się znikąd (z powodu członka CCC o nazwisku Ellias Bahtchin, który rok później naprawił wieloraką anomalię nierównowagi). Dave Panpa widzi paczkę, a Rupert Price dzwoni do niego, a następnie Dave daje mu paczkę, przypominając Rupertowi, że to dla Henry’ego.

Następna część historii Henry’ego zaczyna się od niego w zakładzie karnym West Mesa. Rupert i Dave zwracają jego uwagę, Rupert bawi się z nim, mówiąc, że jest wolny, a następnie śmieje się z niego, mówiąc, że żartował. Potem dają mu paczkę, którą otrzymał, wspominając, że już sprawdzili, czy nie ma czegoś pożytecznego. Jednak Dave właściwie nie sprawdził tej paczki. Kiedy odchodzą, Henry otwiera pudełko, aby znaleźć ciasto, które się otwiera i ma coś w środku. Henry sięga do ciasta tylko po to, aby znaleźć i użyć kilku narzędzi na swoją korzyść.

Sneaky Escapist

Henry znajduje plik w torcie i postanawia złożyć paski celi, aby uciec. Następnie zostaje zaatakowany przez obu policjantów, którzy dali mu „ciasto”. Po tym, jak obu z nich wybije barek, który złożył, dwóch innych policjantów wychodzi z windy i widzi Henry’ego. Szybko wchodzi do szafy i używa krzesła, by wspiąć się do kanału powietrznego. Stamtąd przedostaje się na dach więzienia. Henry zauważa skrzynię, która ma dla niego jedno ostatnie narzędzie – tłokarki. Używa tłoków, by powoli wspiąć się po ścianach więzienia i w końcu ucieka z powrotem na pustynię, wolny.

Lawyered Up

Henry znajduje komórkę w torcie i dzwoni do swojego prawnika, Felixa White’a. W sądzie, podczas gdy Vladimir VonBraun szydzi z niego, Feliks pokazuje sędziemu, Hubertowi Brownowi, worek przebierańców i mówi mu: „Węzeł został zawiązany z zewnątrz worka”. Adwokat następnie pokazuje Doctor’s Analysis i wspomina, że Henry został pobity, posiniaczony, i twierdzi, że był tam wypchany, gdy świadek był nieprzytomny. Felix potem powiedział to Hubertowi: „Winston próbował pozbyć się Henry’ego, ale zostawił go w torbie wiedząc, kiedy wracają do banku, ale kiedy świadek i jego partner przeszli przez torbę, przekonał swojego partnera, żeby wrzucił go do torby z Henrym do środka, razem z innymi torbami”. Hubert zapytał: „Dlaczego Winston miałby to zrobić?”, a Felix wyjaśnił, że „próbował pozbyć się ciała” i pokazał nagrania z kamer ochrony, aby wyjaśnić, że ofiara świadka się obudziła, a potem pomyślał, że wszystko się skończyło, ale teraz wrócił, aby go nawiedzać. Winston tylko krzyczy o tym, co powiedział Feliks i zostaje aresztowany, a Henry zostaje zwolniony z więzienia po tym, jak Hubert wydał werdykt, że Henry nie jest winny. Minutę później przejeżdża kolejna ciężarówka pancerna i Henry zaczyna go gonić.

Badass Bust Out

Henry wyciąga dużą wiertarkę, której używa do wiercenia w podłodze do pokoju pod nim. Znajduje łom, który otwiera otwór odpływowy w podłodze, aby wpełznąć do systemu wentylacyjnego. Niestety, wpada z otworu wentylacyjnego do silnie strzeżonego pomieszczenia. Dwóch strażników goni go i strzela do niego, gdy biegnie, a on udaje mu się uciec. W końcu jest w pojedynku przeciwko naczelnemu kapitanowi zakładu karnego, Edowi Robertsowi. Pojawia się małe spojrzenie w dół i w końcu, szef otwiera ogień. Henry szybko unika każdego strzału z wyjątkiem jednego, który chwyta i odrzuca, rozbijając karabin Roberta na pół. Następnie Henry wychodzi z więzienia, kradnie samochód policyjny i wyjeżdża na pustynię. Później Henry trzyma ten samochód w swoim domowym garażu, razem z niebieskim skuterem.