Indeksacja strony

Indeksacja strony.

Samo utworzenie strony nie gwarantuje jeszcze, że będzie zauważona przez Google, a tym bardziej że będzie wyświetlać się w wynikach wyszukiwania po wpisaniu interesujących nas słów kluczowych.

Jeżeli nie udaje nam się natrafić  w Google na naszą stronę, może to oznaczać, że nie została jeszcze zaindeksowana, robot do tej pory jej nie odwiedził, a wyszukiwarka pewnie nie wie nawet o jej istnieniu. Po zbudowaniu strony należałoby ją zgłosić do indeksu wyszukiwarki, w Google można to zrobić pod adresem: http://www.google.com/addurl/?continue=/addurl.

 

Może minąć trochę czasu, zanim strona zostanie zaindeksowana, dlatego warto jeszcze zacząć zdobywać do niej linki. To dzięki nim roboty wyszukiwarki przemieszczają się po różnych stronach i badają w ten sposób również nowo utworzone. Gdy taki robot napotka na zaindeksowanej już stronie link do nowej strony, pójdzie za nim, żeby ją zobaczyć. Po kilku do kilkunastu dniach strona będzie już widoczna.

Jeżeli natomiast chcemy, wypozycjonować stronę na określone słowa kluczowe, to musimy zastanowić się, czy została ona zoptymalizowana pod tym kątem, stworzona zgodnie z zaleceniami Google. Później powiniśmy zacząć zdobywać linki kierujące do witryny. Nie można jednak przesadzić z ich ilością, może to zdecydowanie zaszkodzić nowej stronie. Cały proces wymaga sporo czasu i nastawienia na „promowanie”, a nie „spamowanie”. Dlatego warto zastanowić się, czy zlecić tego zadania pozycjonerowi, który zaproponuje ewentualne zmiany i zajmie się pozyskiwaniem linków.