Genshin Impact

Genshin Impact odbywa się w świecie Teyvat i składa się z siedmiu głównych narodów: Mondstadt, Liyue, Inazuma, Sumeru, Fontaine, Natlan i Snezhnaya. Oprócz tych narodów istnieje Celestia, tajemnicza pływająca wyspa, która rzekomo jest domem dla bogów i śmiertelników, którzy wstąpili do boskości poprzez wielkie, heroiczne wyczyny. Gracz, Podróżnik, jest oddzielony od swojego bliźniaka i zostaje uwięziony na Teyvat. Dołącza do nich towarzysz, Paimon, w trakcie podróży przez Teyvat w poszukiwaniu zaginionego rodzeństwa.

Każdy naród jest związany z jednym z Siedmiu, grupą bogów znanych jako Archoni, z których każdy przewodniczy jednemu z siedmiu narodów. Każdy z członków Siedmiu jest związany z jednym z elementów gry, a także ma swoje odzwierciedlenie w aspekcie ich narodu. Barbatos, Rex Lapis, Raiden Shogun i Caritsa to archonowie odpowiednio Mondstadt, Liyue, Inazuma i Snezhnaya. Jednak bóg, który jest Archonem, może zmieniać się w miarę upływu czasu, gdy Archoni odchodzą. Określone jednostki wybrane przez Archonów otrzymują Wizję – magiczne kamienie szlachetne, które dają ich nosicielom możliwość dowodzenia elementem i możliwość wejścia do boskości i zamieszkania w Celestii.

Mondstadt, miasto wolności, czci Archona Anemo Barbatosa i siedzi na wyspie na środku jeziora. Miasto jest chronione przez rycerzy Favoniusa, którzy mają za zadanie chronić Mondstadt i jego mieszkańców. Na południowym zachodzie Liyue czci Geo Archona Rex Lapis i jest największym portem handlowym w Teyvat. Miastu portowemu przewodniczy Liyue Qixing: grupa liderów biznesu i starożytnych strażników znanych jako Adepti, magicznych istot, do których zalicza się sam Rex Lapis.

Śnieżnaja, rządzona przez Krio Archona Caritsa, wysyła dyplomatów o nazwisku Fatui, którzy utrzymują przyjazny wygląd, stosując potajemnie więcej podstępnych metod. Fatui są również kierowani przez jedenastu zwiastunów, osoby, którym Caritsa nadała nadzwyczajne uprawnienia i władzę wykonawczą. Wśród nich są Szkaramucze, Signora i Childe, którzy są odpowiednio szóstą, ósmą i jedenastą z jedenastu zwiastunów. Oprócz Fatui, inną antagonistyczną frakcją w grze jest legion potworów z Zakonu Otchłani, które deklarują się jako wrogowie całej ludzkości i są prowadzone przez „Prince” lub „Princess”, ich płeć jest przeciwna do Podróżnika.

Para bliźniaków, którzy podróżują przez gwiazdy i odwiedzają różne światy, przybywa do Teyvat, ale są rozdzieleni przez nieznanego boga, który zabiera jedno i pieczętuje drugie. Jakiś nieujawniony czas później zapieczętowany bliźniak, zwany „Podróżnikiem”, budzi się i spotyka Paimona. Para podróżuje do pobliskiego Mondstadt, aby rozpocząć poszukiwania swojego zaginionego bliźniaka.

Paimon i Podróżnik przybywają do Mondstadt i spotykają smoka o imieniu Stormterror, który atakuje miasto. Podróżnik, wspomagany przez nieznaną mu istotę, która później odkryła, że jest Venti, odpiera Stormterror i zostaje rozpoznany przez Jeana, działającego jako Wielki Mistrz Rycerzy Fawoniusza. Podróżnik pomaga Rycerzom przywrócić porządek w regionie, a następnie spotyka Venti, który wymyśla plan powstrzymania Stormterroru, którego prawdziwe imię to Dvalin. Venti prosi ich o odzyskanie świętej liry, aby mogli ją zagrać do Dvalina, uspokajając go. Po odzyskaniu liry, która została skradziona przez Fatui, Venti próbuje uspokoić Dvalina, ale zdaje sobie sprawę, że Abyss Order manipuluje nim, a prawdziwa tożsamość Venti jest ujawniona: Barbatos, Archon Anemo. Podróżnik, w towarzystwie Jeana, Diluca i Venti, ściga Dvalina do jego domeny i uwalnia go od wpływów Zakonu Otchłani. Wracając do Mondstadt Venti wpada w zasadzkę Fatui Harbinger La Signora, który kradnie jego Gnozę.

Podróżnik postanawia spotkać się z pozostałymi sześcioma Archonami, aby odnaleźć boga, który zabrał ich rodzeństwo. Venti radzi Podróżnikowi, aby udał się do Liyue obok i spotkał się z Rexem Lapisem podczas rytuału. Jednak podczas rytuału Rex Lapis zostaje najwyraźniej zabity, a Podróżnik jest potencjalnym podejrzanym. Podróżnik spotyka Fatui Harbinger Childe, który radzi mu znaleźć Adeptów, aby oczyścić ich z zarzutów. Aby zbadać sprawę śmierci, Childe następnie manipuluje Podróżnika do pracy z Zhongli, konsultantem zakładu pogrzebowego, który nadzoruje pogrzeb Rexa Lapisa. Podczas pracy z Zhonglim, Childe odkrywa lokalizację ciała Rexa Lapisa, które zostało ukryte. Podróżnik konfrontuje się z Childe’m, który próbuje odebrać Gnozę z ciała, ale nie jest w stanie jej odnaleźć, dochodząc do wniosku, że Rex Lapis nadal żyje. Aby zwabić Rexa Lapisa Childe przywołuje Osiala, starożytnego boga pokonanego niegdyś przez Rexa Lapisa, ale połączone siły Podróżnika, Liyue Qixing i Adeptów pokonały go. W następstwie tego Podróżnik odkrywa prawdziwą tożsamość Zhongli jako Rex Lapis, który przekazuje swoją Gnozę La Signorze w ramach dyskretnej umowy z Caritą. Zhongli wyjaśnia, że chciał zrezygnować z roli Archona, a udawanie jego śmierci było testem: gdyby Liyue Qixing i Adepti nie mogli powstrzymać Osiala, interweniowałby. Zhongli informuje Podróżnika, że ich następny cel, Inazuma, zamknął swoje granice z rozkazu Archona Elektro, Raidena Szoguna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *