Genshin Impact

Prace nad grą Genshin Impact rozpoczęły się w czerwcu 2017 r., a jej początkowy zespół liczył 120 osób i pod koniec roku 2020 zwiększył się do 400. miHoYo ujawnił Genshin Impact w czerwcu 2019 r. na E3 2019 r. Budżet na rozwój i marketing gry wynosił około 100 mln dolarów, które zostały zwrócone szybko po premierze. W okresie pomiędzy ogłoszeniem a premierą odbyły się zamknięte beta testy, które pozwoliły zaproszonym graczom odkryć i wejść w interakcję z otwartym światem. Genshin Impact zawiera głosy w czterech językach i 13 różnych językach dla tekstu. Gra została wydana na systemy Microsoft Windows, PlayStation 4, Android i iOS 28 września 2020 r. i oferuje grę międzyplatformową pomiędzy nimi. Gra została udostępniona do gry na PlayStation 5 11 listopada 2020 r. z ulepszoną grafiką i ulepszonym czasem ładowania na PlayStation 4. Gra zostanie również wydana na Nintendo Switch, ale nie ogłoszono daty jej wydania.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild cieszy się dużym uznaniem zespołu przygotowującego grę i jest wymieniana jako jedna z głównych inspiracji dla Genshin Impact. W porównaniu z poprzednią grą miHoYo, Honkai Impact 3rd, rozwój miał na celu odróżnienie Genshin Impact od swojego poprzednika pod względem poszukiwań i systemów walki, jak również przypadkowych zdarzeń i sposobu eksploracji.  Genshin Impact został zaprojektowany jako tytuł międzyplatformowy, a opracowanie gry na platformy PC i PlayStation pozwoliło twórcom na zwiększenie wierności graficznej gry, np. poprzez renderowanie realistycznych cieni. Ogólna wizja artystyczna Genshin Impact ma na celu połączenie stylu sztuki „anime” z bardziej kluczowymi elementami z prawdziwych kultur.  Na przykład, Liyue zostało po raz pierwszy pomyślane jako wyobrażenie chińskiej kultury poprzez perspektywę fantasy i zostało połączone z materiałem referencyjnym z Zhangjiajie National Forest Park i Tianmen Mountain, aby stworzyć ten region.

Yu-Peng Chen z HOYO-MiX skomponował oryginalną partyturę gry, która została wykonana przez London Philharmonic Orchestra i Shanghai Symphony Orchestra. Partytura oparta jest na fundamencie muzyki zachodniej, ale ma wpływy regionalne i kulturowe dodane w zależności od regionu.  Płyta z muzyką z rozdziału Mondstadt, „City of Winds and Idylls”, została wydana cyfrowo 15 października 2020 r. „Jade Moon Upon a Sea of Clouds”, ścieżka dźwiękowa z muzyką z regionu Liyue, została wydana cyfrowo 6 listopada 2020 r.

Wkrótce po uruchomieniu gry, miHoYo ogłosiło harmonogram aktualizacji treści na kolejne miesiące. Aktualizacje treści mają być wprowadzane do gry co sześć tygodni. Dodatkowe poprawki w przyszłości dodadzą więcej wydarzeń i nowe obszary Teyvat. Jako projekt długoterminowy, duża część gry pozostaje do zakończenia. W momencie premiery, tylko dwa z siedmiu głównych regionów przeznaczonych dla gry zostały wydane, a miHoYo przewiduje, że ukończenie historii gry zajmie kilka lat. Inne plany na przyszłość obejmują linię komiksów, zabawek i ewentualny film.

Przed premierą gra miała 21,3 mln rejestracji, z czego 16 mln miało siedzibę w Chinach. Według niektórych, Genshin Impact był największą międzynarodową premierą jakiejkolwiek chińskiej gry wideo. W pierwszej kolejności Genshin Impact wygrał w plebiscycie Tokyo Game Show Media Awards 2020, zajmując pierwsze miejsce wśród 14 innych gier. Genshin Impact został wydany 28 września 2020 roku na systemy Microsoft Windows, PlayStation 4, Android i iOS. Łata wydana 11 listopada 2020 r. obejmowała dodanie kompatybilności dla gry przeznaczonej do gry na PlayStation 5, zwiększając wskaźniki wydajności, takie jak czas ładowania i wierność graficzna.

Wkrótce po wydaniu, gracze odkryli, że system antyszpiegowniczy oparty na jądrze gry pozostanie aktywny po jej zamknięciu lub odinstalowaniu, co wzbudziło obawy, że gra posiada zainstalowane oprogramowanie szpiegujące. Niektórzy japońscy gracze korzystający z urządzeń z systemem iOS zauważyli również, że podczas uruchamiania gry czytali zawartość schowków graczy. miHoYo poinformował, że oba problemy zostały rozwiązane i naprawione.

6 października 2020 roku dziennikarz i streamer Twitch Kazuma Hashimoto opublikował na portalu społecznościowym Twitter film wideo, w którym pokazuje, jak chińskie terminy polityczne, takie jak „Hongkong” i „Tajwan”, są cenzurowane w ramach czatu w grze. Jako twórca gry, miHoYo, ma siedzibę w Chinach, podlegają oni chińskiej polityce cenzury, która obejmuje przestrzeganie stosunkowo dużej listy zakazanych słów, których nie można używać w grze ani na czacie. Inne terminy niezwiązane z chińską polityką są również zakazane, takie jak „Putin”, „Hitler” i „Stalin”. Kilka wątków w subredicie gry omawiało cenzurę, a różni użytkownicy zwracali uwagę, że cenzurowane są również niewinne terminy, takie jak „wrogowie” i „słowa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *