Valorant

Valorant został opracowany i opublikowany przez Riot Games, które wcześniej opracowało League of Legends. Rozwój rozpoczął się w 2014 r. W ramach działu badań i rozwoju .Joe Ziegler reżyser gry, jest uznawany za początkowej idei Valorant przy formułowaniu gry z innymi deweloperami Riot. David Nottingham dyrektor kreatywny dla Valorant. Trevor Romleski, były projektant League of Legend. Salvatore Garozzo, profesjonalny gracz i projektant map do Counter-Strike: Global Offensive to projektanci gry dla Valorant. Moby Francke, były programista Valve, projektant grafiki i postaci w Half-Life 2 i Team Fortress 2 , jest dyrektorem artystycznym.

Valorant został zbudowany z myślą o dwóch głównych celach : uczynieniu strzelanek taktycznych i e-sportów bardziej dostępnymi dla nowych graczy oraz stworzeniu gry, która sprzyjałaby intensywnej scenie rywalizacji, jednocześnie rozwiązując wiele problemów, z którymi borykają się zawodowi gracze z gier z tego gatunku. Gry skierowane do dużych, aktywnych społeczności i baz graczy, zazwyczaj darmowe gry, takie jak Fortnite lub League of Legends firmy Riot, mają tendencję do kładzenia nacisku na szerszy wachlarz ulepszeń wydajności systemu i stabilności gry, a nie na nowsze technologie lub nowocześniejszą grafikę, aby zapewnić, że są one jak najbardziej dostępne. W wywiadach poprzedzających premierę gry dyrektor gry Joe Ziegler i producentka Anna Donlon powiedzieli, że Valorant został stworzony z myślą o osobach grających w ich pierwszą taktyczną strzelankę w takim samym stopniu, jak dla profesjonalnych graczy, a dostępność gry była ogromnym priorytetem.

Riot zdecydował się zbudować Valorant przy użyciu silnika Unreal Engine 4 , który zdaniem zespołu programistów pozwoli mu skupić się na rozgrywce i optymalizacjach, zamiast spędzać czas na podstawowych systemach, z którymi Unreal już przyszedł. Aby osiągnąć cel polegający na obniżeniu bariery wydajności, aby więcej osób mogło grać w Valorant , zespół ustalił szczególnie niskie minimalne i zalecane wymagania sprzętowe dla gry. Aby osiągnąć 30 klatek na sekundę przy tych niewielkich wymaganiach, zespół inżynierów gry, kierowany przez Marcusa Reida, który wcześniej pracował nad Gears of War 4, musiał dokonać kilku modyfikacji w silniku. Modyfikacje te obejmowały edycję renderera przy użyciu mobilnej ścieżki renderowania silnika jako podstawy lub przeróbkę systemów oświetlenia gry, aby pasowały do ​​statycznego oświetlenia, którego często wymagają strzelanki taktyczne, aby nie zakłócać rozgrywki. Nowoczesne podstawy Unreal pomogły również rozwiązać wiele problemów, które Riot postanowił rozwiązać w innych grach z tego gatunku, a dodatkowe modyfikacje pomogły osiągnąć inny cel gry, jakim było stworzenie odpowiedniego środowiska rywalizacji, w tym optymalizację wydajności serwera poprzez wyłączenie animacji postaci w sytuacjach niezwiązanych z walką i usuwanie zbędnych ocen w procesie rejestracji trafień. Podczas opracowywania Riot Games obiecało pracować nad pingiem poniżej 35 milisekund dla co najmniej 70% graczy. Aby to osiągnąć, Riot obiecał serwery w większości głównych miast na świecie lub w ich pobliżu, a także współpracował z dostawcami usług internetowych w celu skonfigurowania dedykowanych połączeń z tymi serwerami. Ze względu na wzrost ruchu internetowego podczas pandemii COVID-19 , Riot miał problemy z optymalizacją połączeń i pingowaniem do obiecanych poziomów.

Wydanie

Valorant był przedtawiony pod wstępnym tytułem Project A w październiku 2019 r. Został ogłoszony 1 marca 2020 r. Wraz z filmem z rozgrywki na YouTube o nazwie „The Round”. Zamknięta beta gry została uruchomiona 7 kwietnia 2020 r. Aby mieć szansę na uzyskanie klucza dostępu do bety, gracze byli zobowiązani do zarejestrowania się na kontach zarówno w Riot Games, jak i na platformę streamingową Twitch i oglądać powiązane transmisje. Ta beta zakończyła się 28 maja 2020 r., Gra Valorant została w pełni wydana 2 czerwca 2020 r.