Karta graficzna – jaką wybrać kartę?

Sprzęt do testów porównawczych GPU

Intel Core i9-9900K
Corsair H150i Pro RGB
MSI MEG Z390 Ace
Corsair 32 GB DDR4-3200 (2 x 16 GB)
XPG SX8200 Pro 2 TB
Windows 10 Pro (1909)

Nasze wyniki testów porównawczych GPU są oparte na średniej geometrycznej klatek na sekundę (fps) z naszych testów Borderlands 3, The Division 2, Far Cry 5, Final Fantasy XIV, Forza Horizon 4, Metro Exodus, Red Dead Redemption 2, Shadow of the Tomb Raider i Strange Brigade. Jeśli chcesz przeprowadzić własne testy porównawcze GPU, zapoznaj się z naszą pełną listą najlepszych testów GPU, która obejmuje znacznie więcej gier i testów syntetycznych.

To dziewięć gier, sześć ustawień i ponad 40 kart z obecnej i poprzednich generacji. Mamy solidną mieszankę gatunków gier i interfejsów API, a także tytuły promowane przez AMD i Nvidia, dzięki czemu jest to ostateczna hierarchia GPU pod względem wydajności w grach. Nowa mieszanka gier i ustawień powoduje znacznie większe różnice między niektórymi GPU, gdzie wcześniej procesor i niższe ustawienia sprawiały, że wyglądało to znacznie bliżej.

Zwróć uwagę, że chociaż niektóre gry z naszego zestawu testów porównawczych GPU obsługują DirectX Raytracing (DXR) i procesory graficzne Nvidia z serii RTX 20, nie testowaliśmy z włączoną obsługą DXR. Dzieje się tak dlatego, że żadna z obecnych kart AMD nie może obsługiwać DXR i chociaż Nvidia obsługuje DXR w niektórych modelach GTX, wydajność ray tracingu na kartach Pascal nie jest świetna. Na razie tylko GPU Nvidia RTX są warte używania w grach wykorzystujących ray tracing; możemy zacząć od uniwersalnych porównań wydajności ray tracingu, gdy Nvidia Ampere i AMD Big Navi pojawią się jeszcze w tym roku … może.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *