Usługa kopertowania – czy można zastąpić ulotki?

Korespondencja listowa i przesyłki kurierskie są zazwyczaj podstawą reklamową wielu Polskich firm. Tym samym stanowią one istotną ilość ponoszonych przez instytucję kosztów. Klienci odmiennie patrzą na dane spółki, jeżeli wysyłki nadawane przez nie są estetyczne, sprawnie dostarczane oraz czytelne. Jeśli przedsiębiorstwo opiera się w szczególny sposób na korespondencyjnej komunikacji z interesantami, to wskazane jest aby właściciel zainteresował się profesjonalnym przygotowaniem korespondencji do druku a także kopertowaniem masowym, jakimi zajmują się profesjonalne firmy.

Większa część jednostek zdaje sobie bardzo dobrze sprawę z tego, że zawartością listów w korespondencji masowej są głównie oferty, którym dodaje się charakter spersonalizowany. Mimo iż klienci nie przepadają za takimi rozwiązaniami, to z badań i obserwacji wynika, iż tego typu system wpływa na nich z największym skutkiem. Z jakiej przyczyny tak się dzieje? A więc każda osoba odmiennie podchodzi do zawartości koperty niż do ulotki otrzymanej na mieście od przedstawicieli. Te z reguły lądują w koszu na śmieci zanim, ktoś zechce je przejrzeć. Natomiast listy rozpakowuje się zazwyczaj w domu, co sprawia, że jeśli nawet nie przeczytamy zawartości natychmiast to trafimy na nią po jakimś czasie.


Co w takim razie ma do tego kopertowanie? O dziwo niesłychanie niemało wartości. Stylowo kopertowany list zwróci zapewne uwagę przypuszczalnego osobnika. Jednostka, która dostanie naszą ofertę czuje się jakoś wyznaczona, gdyż firma nie pragnie trafić do byle kogo ale do określonej społeczności, do której ona należy.

Usługa kopertowania jest tańsza niż sporządzenie oraz wydrukowanie reklamówek. Biorąc pod uwagę firmy zajmujące się promocją poprzez listy, koszty takich usług są znacznie niższe aniżeli koszty potrzebne do przygotowania ulotek, jakie w większości lądują w śmietniku. Jeśli rzeczywiście chcemy trafić do klienta, a nasze środki reklamowe pragniemy przekazać na jakikolwiek papier, wówczas najlepszym rozwiązaniem są usługi związane z korespondencją masową. Na rynku istnieje wiele profesjonalnych jednostek, które świadczą nie tylko wysyłkę lecz także zajmują się każdymi innymi czynnościami powiązanymi z korespondencją seryjną w tym usługą personalizacji i kopertowania.