Serwerownie – usługa kolokacji

W współczesnych czasach systematycznie słyszy się o rozwiązaniach informatycznych, które istnieją na rynku, lecz nie każdy wie na czym bazują się owe usługi. Najciekawszym z takich usług jest bez wątpienia hoteling serwerów. Jest ona coraz to częściej spotykana i mogą skorzystać z niej nie jedynie przedsiębiorstwa ale też poszczególne jednostki. Z hotelingiem związane jest także inna definicja, na którą chcielibyśmy w naszym artykule zwrócić specjalną uwagę. Tym zagadnieniem jest serwerownia. Zobaczmy przeto czym są oraz co łączy te dwie usługi.

Kolokacja serwerów

Rozpoczynając przypomnijmy sobie co nazywamy kolokacją serwerów i jak działa. Kolokacja to usługa, która bazuje na wykupieniu lub wynajmie miejsca w serwerowni. Jest to usługa niezwykle popularna wśród firm. Żeby sięgnąć po usługę kolokacji starczy być wyposażonym w własny serwer i odszukać w necie firmę, która oferuje usługę kolokacji w dogodnej cenie w swojej serwerowni.

Serwerownia a kolokacja

Czemu usługa serwerowni kojarzy się z usługą kolokacji? Można powiedzieć,że daliśmy wam odpowiedź na to pytanie gdy mówiliśmy o kolokacji, lecz przedstawmy sobie zadania serwerowni trochę bardziej dokładnie. Skorzystanie z niej ewidentnie usuwa pewną niezbędność, a mianowicie posiadanie własnej serwerowni. Serwerownie muszą spełniać określone warunki, żeby mogły być przyjęte do użytku oraz bezpieczne dla sprzętu, jaki jest wewnątrz rozmieszczany. Istnieje wiele firm, które nie posiadają miejsca ani funduszy na zbudowanie prywatnej serwerowni, toteż kolokacja serwerów jest dla nich najodpowiedniejszym wyjściem. Koszty wynajęcia a nawet wykupienia miejsca w serwerowni są niewątpliwie niższe niż zbudowania nowego miejsca pod serwer w swojej firmie. Dodatkowym plusem jest to że, organizacje udostępniające serwerownie zajmują się do tego nadzorem urządzeń, co sprawia, że nasze dane na serwerze są bezpieczne.

Oferta kolokacji jest niezwykle łatwa do odszukania w sieci. Co rusz więcej firm wystawia swoje propozycje z coraz to konkurencyjnymi cenami. Wciąż jednak konieczne jest dostarczenie prywatnego serwera do siedziby, w jakiej mieści się firma świadcząca dane usługi, dlatego też klienci najczęściej wybierają te, jakie mieszczą się blisko ich firm.