Riders Republic

Riders Republic

Riders Republic to nadchodząca sportowa gra wideo opracowana przez Ubisoft Annecy i opublikowana przez Ubisoft. Gra ma zostać wydana na systemy Microsoft Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Stadia, Xbox One, Xbox Series X i Series S 2 września 2021 roku.

Pięć głównych aktywności dostępnych w grze to jazda na rowerze górskim, nartach, snowboardzie, latanie w kombinezonach wingsuit i rakietach wingsuiting. Ubisoft opisał grę jako „wieloosobową grę sportową”, ponieważ ponad 50 graczy może rywalizować ze sobą w rywalizacji. Wersje na PS4 i Xbox One obsługują tylko około 20 graczy. Ponadto gracze mogą również zagrać w konkurencyjny tryb wieloosobowy 6v6 o nazwie „Tricks Battle Arena”. W tym trybie każda drużyna rywalizuje na arenie i musi wykonać jak najwięcej trików, aby zdobyć punkty trików. Drużyna, która ma najwyższy wynik wygrywa mecz. Gra jest osadzona w otwartym świecie, który łączy siedem różnych amerykańskich parków narodowych, w tym Bryce Canyon, Yosemite Valley, Sequoia Park, Zion, Canyonlands, Mammoth Mountain i Grand Teton, w jednej mapie. Posiada także centrum społecznościowe, w którym gracze mogą się spotykać i wchodzić ze sobą w interakcje.

Gra posiada również tryb kariery, w którym gracze angażują się w 6 różnych działań (Bike Freestyle, Bike Racing, Ski Freestyle, Ski Racing, Wingsuit, Rocket Wingsuit). Każda z nich ma swoją własną ścieżkę progresji. Stopniowo gracze osiągają ważne kamienie milowe, takie jak zaproszenie do udziału w zawodach takich jak UCI Mountain Bike World Cup, Red Bull Rampage i X Games, oraz podpisanie kontraktów z prawdziwymi sponsorami sportowymi. Ostatecznym celem jest udział w „Riders Ridge Invitational”, „nigdy wcześniej nie widzianych zawodach multisportowych, w których wszystkie sporty są połączone w jednym wydarzeniu”. W tym wydarzeniu gracze mogą dowolnie przełączać się między aktywnościami sportowymi. W miarę postępów w trybie kariery gracze będą odblokowywać nowe sprzęty, stroje i przedmioty kosmetyczne.

Gra jest obecnie opracowywana przez Ubisoft Annecy, zespół, który w 2016 roku wydał Steep, również grę o sportach ekstremalnych. Rozwój gry rozpoczął się w 2017 roku, a zespół deweloperski rozszerzył się o członków z innych studiów Ubisoft w Montpellier, Belgradzie, Pune, Berlinie, Kijowie i Odessie. Zespół deweloperski odtworzył parki narodowe przy użyciu danych GPS, i mimo że siedem parków narodowych to odrębne regiony, zespół zintegrował parki razem, aby stworzyć jeden otwarty świat dla graczy do zbadania. Amerykańskie parki narodowe zostały wybrane jako sceneria gry, ponieważ często odbywają się w nich zawody sportów ekstremalnych. Studio wysłało również zespół, który odwiedził te parki, aby upewnić się, że są one dokładnie odwzorowane w grze.

Podobnie jak Steep, gra nie jest symulacyjną grą wideo, ponieważ zespół zaprojektował rozgrywkę tak, aby była jak najbardziej przystępna. Zespół współpracował z ekspertami i sportowcami, aby zapewnić, że każda z przedstawionych aktywności jest autentyczna. Na przykład, różne marki rowerów mają statystyki, które „naśladują prawdziwe zachowania”. Rozgrywka została zaprojektowana jako gra towarzyska, która podkreśla „emocje i koleżeństwo społeczności online”. Decyzja ta została podjęta po tym, jak Steep został zaoferowany jako darmowa gra dla członków PlayStation Plus na początku 2019 roku, który poszedł dalej, aby przyciągnąć ponad 10 milionów nowych graczy.

Riders Republic zostało ogłoszone 10 września 2020 roku podczas cyfrowego wydarzenia Ubisoft Forward. Gra miała się ukazać 25 lutego 2021 r., ale została opóźniona przez Ubisoft w styczniu 2021 r. Gracze, którzy zamówili grę w przedsprzedaży, otrzymają Bunny Pack, który dodaje do gry dodatkowe przedmioty kosmetyczne. Gra byłaby szeroko wspierana przez zawartość do pobrania po premierze. Obecnie planuje się, że zostanie wydana na Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Stadia, Xbox One i Xbox Series X 2 września 2021 r.