Reinstalacja Adobe Flash Player

Znana wszystkim wtyczka do przeglądarek internetowych Adobe Flash Player służy głównie do odtwarzania filmów, gier oraz animowanych treści w necie. Niekiedy na komputerze zauważa się problem z odtwarzaniem filmików z internetu. Możemy być wówczas pewni, że przyczyna leży w wtyczce Flash Player, która jest tematem dzisiejszego artykułu. Chcemy pokazać wam jak w łatwy i szybki sposób prawidłowo odinstalować i zainstalować najnowszą wersję wtyczki Adobe Flash Player.

Co zrobić w przypadku gdy mamy problem z odtwarzaniem plików wideo w internecie? Odpowiedź jest prosta – reinstalujemy Flasha.

Na początku jednak powiemy może co nieco o samej wtyczce. Otóż kiedyś, współzałożyciel marki Apple, czyli Steve Jobes, zwrócił uwagę na pewną słabość wtyczki Adobe,a mianowicie na jej wydajność oraz częste problemy z aktualizacjami (niekiedy związane z bezpieczeństwem). Zalecił przy tym wykorzystanie innej technologii: HTML5, wspierającej także urządzenia mobilne. W przypadku, kiedy źródłem odtwarzanych filmów jest najpopularniejszy serwis Youtube, włączenie technologii HTML5 wcale nie jest trudne. Wystarczy wejść na https://www.youtube.com/html5?gl=PL&hl=pl i potwierdzić wciskając odpowiedni przycisk chęć odtwarzania filmów w odtwarzaczu HTML5. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie mają już siły walczyć z wtyczką Adobe. Jednakże dla tych, którzy zostają przy Flashu mamy inne rozwiązanie. Zobaczcie.

Na początek musimy pobrać narzędzie udostępnione przez firmę Adobe w celu kompleksowego usunięcia produktu Adobe Flash Player z naszego dysku. Zanim jednak odpalimy program i całkowicie pozbędziemy się wtyczki Adobe powinniśmy pozamykać wszelkie przeglądarki oraz programy działające w systemie, które wykorzystują Flasha. Gdy uruchomimy narzędzie do usuwania oprogramowania Flash na ekranie powinniśmy zobaczyć komunikat: „Do you want to allow the following program to make changes to this computer?” , która informuje użytkownika o tym, że aplikacja wprowadzi jakieś zmiany w naszym komputerze. Nie zastanawiając się długo wciskamy przycisk zatwierdzający YES. Dodatkowo proponujemy: usunięcie zawartości folderu C:\Windows\system32\Macromed\Flash. Gdy wtyczka się odinstaluje należy ponownie uruchomić komputer, a następnie ze strony:  http://get.adobe.com/pl/flashplayer/  pobrać najnowszą wersję aplikacji Adobe Flash Player. Taka reinstalacja powinna rozwiązać problemy z płynnością wyświetlania filmów w internecie.