Raspberry Pi modernizuje Retro Commodore 64

Raspberry Pi modernizuje Retro Commodore 64.

Przeszłość przeniesiona prosto do przyszłości!

W latach osiemdziesiątych scena komputerów 8-bitowych została zdominowana przez dawno zapomniane nazwy. Commodore Business Machines miało udaną gamę komputerów domowych, z VIC 20 jako flagowym produktem swojej marki. Ale Commodore 64 (C64) wydany w 1982 roku był jedną z ich najpopularniejszych maszyn i do dziś entuzjaści przywracają je i używają swoich maszyn. Jeden haker, RaspberryPioneer, wziął zepsuty C64, Raspberry Pi i Arduino i wykorzystał je do zbudowania odnowionej maszyny retro, która wygląda tak samo jak jej część.

RaspberryPioneer wybrał obudowę C64, która była niefunkcjonalna, co było dość przemyślanym posunięciem, biorąc pod uwagę, że działające maszyny mogą kosztować około 200 USD. Podłączając istniejącą klawiaturę C64 do Arduino Micro zaprogramowanego do odszyfrowywania naciśnięć klawiszy, RaspberryPioneer stworzył interfejs klawiatury USB na zamówienie dla Raspberry Pi, który może być dowolnym modelem Pi, ale o 2 lub 3B więcej niż wystarczającej mocy. Następnie RaspberryPioneer podłączył przycisk, aby włączyć maszynę i stworzył ramę opartą na Lego, aby utrzymać różne przewody i komponenty na miejscu. Następnie RaspberryPioneer wyjaśnia, jak wysyłać gry i aplikacje do nowej maszyny z technologią RetroPie.

To fantastyczny sposób na wskrzeszenie starego sprzętu. Pod względem estetycznym jest to czysty mod, nic nie jest uszkodzone, aby zrobić miejsce dla nowych portów, raczej rama Lego zapewnia alternatywne otwory na porty w istniejących przestrzeniach. Alternatywą dla RetroPie dla tych, którzy chcą mieć „czyste” doświadczenie z C64, jest BMC64 (Bare Metal C64), który uruchamia się na tym samym ekranie interpretera BASIC i działa tak jak oryginalny C64.