Najlepsze monitory do gier 4K na PC w  2020 roku

Najlepsze monitory do gier 4K na PC w  2020 roku: 144 Hz, zakrzywione i inne.

Gotowy do aktualizacji? Oto najlepsze monitory do gier 4K do rozważenia.

Duża liczba pikseli zapewniają doskonałą jakość obrazu. Nic więc dziwnego, że gracze na PC ślinią się nad monitorami o rozdzielczości 4K. Panel zawierający 8,3 miliona pikseli (3840 x 2160) sprawia, że ​​Twoje ulubione gry wyglądają niesamowicie ostro i realistycznie. Oprócz tego, że jest to najwyższa rozdzielczość, jaką można obecnie uzyskać w dobrym monitorze do gier, przejście do rozdzielczości 4K oferuje również możliwość rozszerzenia poza ekrany 20-calowe. Dzięki tej armii pikseli możesz rozciągnąć rozmiar ekranu znacznie powyżej 30 cali bez pikseli tak dużych, że można je zobaczyć.

Ale ta jakość obrazu ma wysoką cenę. Każdy, kto wcześniej kupił monitor 4K, wie, że nie jest on tani. Tak, 4K dotyczy gier w wysokiej rozdzielczości, ale nadal będziesz potrzebować solidnych specyfikacji dla gier, takich jak częstotliwość odświeżania 60 Hz plus, niski czas reakcji i wybór Adaptive-Sync (Nvidia G-Sync lub AMD FreeSync, w zależności od karty graficznej systemu). I nie możesz zapomnieć o wysokich kosztach przyzwoicie mocnej karty graficznej, której będziesz potrzebować do poprawnej gry w 4K.

Jeśli nie jesteś jeszcze gotowy na 4K, zapoznaj się z zaleceniami dotyczącymi niższej rozdzielczości na naszej stronie. Najlepsze monitory do gier.

Jeśli chcesz zagłębić się w gry w wysokiej rozdzielczości (masz szczęście), poniżej znajdują się najlepsze monitory do gier 4K w 2020 roku, opracowane na podstawie naszych własnych testów.

Najlepsze monitory do gier 4K na pierwszy rzut oka:

1. Acer Nitro XV273K
2. Acer Predator XB273K
3. Asus TUF Gaming VG289Q
4. Asus ROG Swift PG27UQ
5. Acer Predator X27
6. Acer Predator CG437K
7. Acer ConceptD CP7271K
8. Asus ROG Swift PG43UQ
9. Alienware AW5520QF
10. HP Omen X 65 Emperium

Szybkie porady dotyczące zakupów monitora 4K

Szukając dla siebie najlepszego monitora do gier 4K, weź pod uwagę następujące kwestie:

– Granie w rozdzielczości 4K wymaga wysokiej klasy karty graficznej. Jeśli nie używasz konfiguracji z wieloma kartami graficznymi Nvidia SLI lub AMD Crossfire, będziesz potrzebować przynajmniej GTX 1070 Ti lub RX Vega 64 do gier na średnich ustawieniach lub karty z serii RTX lub Radeona VII dla wysokiej lub wyższej ustawienia. Aby uzyskać pomoc, zapoznaj się z naszym przewodnikiem zakupów kart graficznych.

– G-Sync czy FreeSync? Funkcja G-Sync monitora będzie działać tylko na komputerach PC z kartą graficzną Nvidia. FreeSync działa tylko z komputerami PC wyposażonymi w kartę AMD. Tylko monitory FreeSync działają przez HDMI, ale zauważyliśmy pomijalne różnice w głównych możliwościach gier w walce z rozrywaniem ekranu między nimi.

– 4K i HDR idą w parze. Wyświetlacze 4K często obsługują treści HDR, zapewniając wyjątkowo jasne i kolorowe obrazy. Ale w przypadku Adaptive-Sync zoptymalizowanej pod kątem mediów HDR będziesz potrzebować wyświetlacza G-Sync Ultimate lub FreeSync Premium Pro (dawniej FreeSync 2 HDR). Aby uzyskać zauważalną aktualizację z monitora SDR, wybierz jasność co najmniej 600 nitów (600 cd/m²).

Najlepsze monitory do gier 4K, jakie możesz dziś kupić

1. Acer Nitro XV273K

Najlepszy monitor do gier 4K

Rozmiar ekranu i proporcje: 27 cali, 16: 9 | Rozdzielczość: 4K przy 144 Hz | Typ panelu: IPS | Częstotliwość odświeżania: 144 Hz | Czas reakcji (GTG): 4 ms | Adaptive-Sync: FreeSync 2 HDR, kompatybilny z G-Sync – cena 3500 zł.

Dla typowego gracza Acer Nitro XV273K to najlepszy monitor do gier 4K, zapewniający równowagę między ceną a wydajnością. Demony szybkości nie będą rozczarowane. W naszych testach porównawczych częstotliwość odświeżania 144 Hz Nitro XV273K zachowała swoją własną spośród innych wyświetlaczy 144 Hz, które testowaliśmy.

Jakość obrazu była również uderzająca, dzięki dodaniu koloru dzięki zastosowaniu gamy kolorów DCI-P3 przez Nitro XV273K i wysokiej gęstości pikseli panelu (163 piksele na cal). Ten wyświetlacz nie ma pełnego podświetlenia z lokalnym przyciemnianiem (FALD), jak Asus ROG Swift PG27UQ lub Acer Predator X27, więc HDR nie będzie miał tak dużego wpływu – albo wcale. Plus jest taki, że Nitro jest o około 1100 – 1300 $ tańszy niż te dwa wyświetlacze.

2. Acer Predator XB273K

Najlepszy monitor do gier 144 Hz 4K

Rozmiar ekranu i proporcje: 27 cali, 16: 9 | Rozdzielczość: 4K przy 144 Hz | Typ panelu: IPS | Częstotliwość odświeżania: 144 Hz | Czas reakcji (GTG): 4 ms | Adaptive-Sync: G-Sync – cena 5000 zł.

Acer Predator XB273K to nasz ulubiony monitor do gier w rozdzielczości 4K przy najwyższej częstotliwości odświeżania 144 Hz. Podczas szybkich gier z maksymalnymi ustawieniami nie było rozmycia. G-Sync działał pomyślnie – zarówno z zawartością standardową, jak i HDR – w walce z rozrywaniem ekranu po sparowaniu z kartą graficzną Nvidia. Monitor dobrze radził sobie z innymi wyświetlaczami 144 Hz podczas naszych testów, a nawet pokonał Asus ROG Swift PG27UQ i Acer Predator X27, jeśli chodzi o opóźnienie wejściowe.

Oczywiście ważna jest również jakość obrazu. Predator zapewnia profesjonalną dokładność kolorów. Ponownie, HDR nie wygląda tak dobrze, jak na Asus ROG Swift PG27UQ lub Acer Predator X27, ponieważ te dwa wyświetlacze z podświetleniem FALD. Uważamy jednak, że Predator XB273K to kolejny, najlepszy monitor. Ponadto czasami można go znaleźć za około 1200 USD taniej niż te monitory.

3. Asus TUF Gaming VG289Q

Najlepszy budżetowy monitor do gier 4K

Rozmiar ekranu i proporcje: 28 cali, 16: 9 | Rozdzielczość: 3840 x 2160 | Typ panelu: IPS | Częstotliwość odświeżania: 60 Hz | Czas reakcji (GTG): 5 ms | Adaptive-Sync: AMD FreeSync – cena 1800 zł.

Nie często widzisz słowo tani związany z monitorem 4K, ale Asus TUF Gaming VG289Q jest nie tylko przystępny cenowo, to także doskonały monitor do gier. Mimo, że w momencie pisania cena jest to tylko 330 dolarów, wyświetlacz oferuje dużą wydajność, co czyni go fantastyczną wartością dla graczy, którzy chcą dostać się do 4K bez napadu na bank. Widzieliśmy nawet monitory 4K w cenie 400 dolarów oferujące mniejszą wydajność w grach.

Kiedy graliśmy na VG289Q, nie było efektu ghostingu, a overdrive z powodzeniem pomógł wyeliminować rozmycie ruchu. Tytuły SDR wyglądały wyjątkowo kolorowo, ale po przejściu na gry HDR nie było prawie żadnej poprawy.

Przy tak niskiej cenie VG289Q nie dziwi fakt, że częstotliwość odświeżania jest ograniczona do zaledwie 60 Hz (FreeSync działa do 48 Hz). Hardkorowi gracze będą chcieli więcej Hz, ale przypadkowi gracze mogą to osiągnąć dzięki szybkim scenom pokazującym wystarczającą ilość szczegółów i dużą gęstość pikseli.

4. Asus ROG Swift PG27UQ

Najlepszy monitor do gier 4K dla szybkiego HDR

Rozmiar ekranu i proporcje: 27 cali, 16: 9 | Rozdzielczość: 4K przy 120 Hz | Typ panelu: IPS | Częstotliwość odświeżania: 144 Hz z przetaktowaniem | Czas reakcji (GTG): 4 ms | Adaptive-Sync: G-Sync – cena 8000 zł.

Asus ROG Swift PG27UQ to najlepszy monitor do gier 4K, który umożliwia korzystanie z HDR. Jeśli chodzi o dostarczanie płynnego obrazu HDR, nic nie może pobić pełnowymiarowego podświetlenia WLED z funkcją ściemniania strefowego. Różnicę w grach HDR, takich jak Call of Duty: WWII, udało nam się dostrzec dzięki szczegółowym cieniom, błyszczącym podświetleniom i realistycznie wyglądającym teksturom.

Oczywiście jest to również świetny monitor do rywalizacji w grach, dzięki wysokiej częstotliwości odświeżania 120 Hz przy rozdzielczości 4K, która może wzrosnąć do 144 Hz przy przetaktowaniu. Najbliższym rywalem PG27UQ jest Acer Predator X27, który ma ten sam rodzaj podświetlenia, który sprawia, że HDR wygląda najlepiej. Ale PG27UQ ma niewielką przewagę nad X27 z 1 ms szybszym czasem odpowiedzi.

5. Acer Predator X27

Najlepszy monitor do gier 4K dla Premium HDR

Rozmiar ekranu i proporcje: 27 cali, 16: 9 | Rozdzielczość: 4K | Typ panelu: VA | Częstotliwość odświeżania: 120 Hz, 144 Hz z przetaktowaniem | Czas reakcji (GTG): 5 ms | Adaptive-Sync: G-Sync – cena 8400 zł.

Acer Predator X27 oferuje prawie identyczną wydajność jak powyższy Asus ROG Swift PG27UQ. Asus wyprzedza Acera pod względem specyfikacji z 1 ms krótszym czasem reakcji, ale w naszych testach stwierdziliśmy, że monitory są porównywalne zarówno pod względem możliwości gier, jak i jakości SDR i HDR. Z drugiej strony Predator X27 wykazał niewielką przewagę nad PG27UQ pod względem dokładności kolorów po wyjęciu z pudełka i jest wyposażony w kaptur blokujący światło. Jeśli utkniesz między tymi dwoma, najlepszym rozwiązaniem jest wybranie tego, który obecnie sprzedaje po niższej cenie.

Podobnie jak PG27UQ, Predator X27 wyposażony jest w podświetlenie FALD z funkcją ściemniania strefowego, która umożliwia uzyskanie porywającego obrazu HDR. Jego szalone specyfikacje gier zapewniły grę bez łzawienia przy wysokiej częstotliwości odświeżania obrazu podczas naszych testów. Jeśli masz moc graficzną, aby w pełni ją wykorzystać, ten monitor znajduje się na szczycie listy wyświetlaczy do gier 4K.

6. Acer Predator CG437K

Najlepszy monitor do gier 4K z dużym ekranem

Rozmiar ekranu i proporcje: 43 cale, 16: 9 | Rozdzielczość: 4K przy 120 Hz | Typ panelu: VA | Częstotliwość odświeżania: 144 Hz z przetaktowaniem | Czas reakcji (GTG): 4 ms | Adaptive-Sync: kompatybilny z G-Sync – cena 5000 zł.

7. Acer ConceptD CP7271K

Najlepszy monitor do gier 4K dla profesjonalistów

Rozmiar ekranu i proporcje: 27 cali, 16: 9 | Rozdzielczość: 4K przy 120 Hz | Typ panelu: IPS | Częstotliwość odświeżania: 144 Hz z przetaktowaniem | Czas reakcji (GTG): 4 ms | Adaptive-Sync: G-Sync Ultimate – cena 9400 zł.

8. Asus ROG Swift PG43UQ

Duży i jasny monitor do gier 4K

Rozmiar ekranu i proporcje: 43 cale, 16: 9 | Rozdzielczość: 4K przy 144 Hz | Typ panelu: VA | Częstotliwość odświeżania: 144 Hz | Czas reakcji (GTG): 1 ms | Adaptive-Sync: kompatybilny z FreeSync, G-Sync – cena 6600 zł.

9. Alienware AW5520QF

Najlepszy monitor do gier 4K Splurge

Rozmiar ekranu i proporcje: 55 cali, 16: 9 | Rozdzielczość: 4K przy 120 Hz | Typ panelu: OLED | Częstotliwość odświeżania: 120 Hz | Czas reakcji (GTG): 0,5 ms | Adaptive-Sync: FreeSync – cena 14800 zł.

10. HP Omen X 65 Emperium

Najlepszy monitor 4K do gier na kanapie

Rozmiar ekranu i proporcje: 64,5 cala, 16: 9 | Rozdzielczość: 4K | Typ panelu: VA | Częstotliwość odświeżania: 144 Hz | Czas reakcji (GTG): 4 ms | Adaptive-Sync: G-Sync – cena 14000 zł.