„Kup” w przeglądarce Google

Już kilka dni temu pisano o planach Google, a mianowicie o tym, że planuje on wprowadzić nową funkcję do swojej przeglądarki. Nowa funkcjonalność ma umożliwiać użytkownikom dokonanie zakupu produktów bezpośrednio z poziomu przeglądarki Google Chrom. Niektórzy przypuszczali, że to tylko czcze gadanie ze strony Googla, lecz dyrektor firmy potwierdził, że informacje te są jak najbardziej prawdziwe.

The Wall Street Journal napisali o tym jako pierwsi i mieli słuszność, gdyż o nowej funkcji jaką ma być przycisk „Kup” w przeglądarce Google, zaświadczył sam Omid Kordestani przybyły na konferencję Code Conference w poprzednim tygodniu. Miejsce dla nowej opcji znajdzie się pod sponsorowanymi linkami wyświetlanymi w wynikach wyszukiwania. Po kliknięciu na przycisk „Kup” użytkownik zostanie przeniesiony na specjalna stronę, gdzie będzie on mógł sfinalizować swój zakup. Jako cel nowej funkcji wprowadzonej przez Google uznaje się zmniejszenie ilości kroków potrzebnych do kupienia czegoś w sieci.

Opcja ta jednak nie wszystkim przypadła do gustu. Najbardziej ten pomysł ni podoba się przedsiębiorcom, którzy obawiają się, że propozycja Google zmniejszy rozpoznawalność ich marek w sieci. Użytkownik dokonujący zakupu nie będzie bowiem już przerzucany na stronę sklepu producenta lecz zakup przeprowadzi od początku do końca poprzez pośrednika, którego rolę odegra w tym przypadku Google.