Jak usunąć stronę z wyników wyszukiwania Google?

Jak usunąć stronę z wyników wyszukiwania Google?

Aby usunąć treść z wyników wyszukiwania Google na początku należy usunąć ją z Internetu lub zablokować dostęp do niej wyszukiwarkom. Właściciel strony może usunąć treść z wyników wyszukiwania na kilka sposobów: może całkowicie usunąć stronę z sieci albo usunąć wybrane fragmenty ze strony, lub określić ustawienia informujące wyszukiwarkę Google, że nie powinna pobierać, ani indeksować strony.

W przypadku, gdy chcemy polnie usunąć treść z wyników wyszukiwania oraz kopię strony z pamięci podręcznej Google, która została zmieniona lub zatrzymać wyświetlanie wyników strony, którą usunięto można skorzystać z narzędzie Google do usuwania treści. Umożliwia ono pilne usunięcie adresów stron, gdzie znajdują się treści, które nie chcemy aby ujawnione były w sieci.

Jeżeli jesteśmy właścicielem strony, najpierw musimy wprowadzić zmiany na stronie, a dopiero później możemy zgłosić prośbę o usunięcie danej strony z wyników wyszukiwania przy pomocy narzędzia dla webmasterów.

Natomiast, jeżeli witryna nie jest naszą własnością, na początku należy skontaktować się z jej webmasterem z prośbą o usunięcie treści. Po zmianach można jak w pierwszym przypadku zgłosić prośbę o usunięcie treści pojawiającej się w kopii strony w pamięci podręcznej lub we fragmencie strony w wynikach wyszukiwania Google za pomocą narzędzia do usuwania adresów URL. Należy pamiętać, że bez wprowadzenia zmian w witrynie, treści nie zostaną usunięte z wyników wyszukiwania.