JAK OGLĄDAĆ TELEWIZJĘ PRZEZ INTERNET? – EURO, TVP, TVN, POLSAT, HBO, CANAL+…

Już za kilka chwil rozpocznie się największa polska sportowa impreza roku – czyli Euro! Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy będą mogli oglądać mistrzostw Europy siedząc przed telewizorem. Mamy jednak na to receptę: Euro 2012, jak i inne kanały telewizyjne możecie oglądać przez internet! Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem jak uzyskać dostęp do ponad 80 polskich kanałów telewizyjnych.

O USŁUDZE WEEB TV

WEEB TV to usługa pozwalająca na „bezpłatne” oglądanie polskiej telewizji przez internet. Bezpłatne przez pewien okres czasu – telewizję możemy oglądać za darmo przez 30 – 60 minut (czas zależny jest od zużytego transferu wideo – 100 MB, i jakości obrazu – Standard, HD). Po wykorzystaniu limitu następuje blokada adresu IP i musimy odczekać czas blokady by ponownie móc korzystać z telewizji.

Możemy wykupić także konto premium, które zapewni nam zero jakichkolwiek ograniczeń. Ceny za konto premium nie są wygórowane – dostęp na 30 dni kupimy już za 15 zł (50 groszy dziennie), a na 3 dni – 3 zł. Oferowane są także konta premium na 10 i 20 dni.

JAK OGLĄDAĆ TELEWIZJĘ PRZEZ PRZEGLĄDARKĘ WWW?

Oglądanie telewizji poprzez stronę internetową bez instalacji żadnego oprogramowania jest bajecznie proste. Wystarczy przejść na stronę internetową: http://weeb.tv/channels/live i wybrać interesujący nas kanał. Telewizję możemy oglądać także na całym ekranie komputera – wystarczy w odtwarzaczu wybrać opcję pełny ekran.

Uwaga! Przy dużym zainteresowaniu użytkowników usługą możemy spotkać się z komunikatem: Dostęp tylko premium! Powód: duża oglądalność. Aby „obejść” limit wystarczy kilka razy kliknąć w przycisk Play w odtwarzaczu na stronie. W ten sposób po zwolnieniu zajętego slota przez użytkownika wskoczymy na jego miejsce i będziemy mogli oglądać telewizję. Bardziej komfortowym rozwiązaniem jest wykup konta premium, o którym pisaliśmy powyżej. Pozwoli nam on na oglądanie telewizji bez żadnych ograniczeń i w każdym momencie.

OGLĄDANIE TELEWIZJI POPRZEZ XBMC

XBMC Media Center to aplikacja pozwalająca uruchamiać aplikacje oficjalne i homebrew oraz oglądać filmy, słuchać muzyki i przeglądać cyfrowe zdjęcia bezpośrednio z wbudowanego w Xboksa dysku twardego, czytnika DVD, lokalnej sieci komputerowej, Internetu lub z nośnika danych podłączonego przez przejściówkę pod port USB (np. z pendrive’a, jeżeli jest kompatybilny). Po podłączeniu konsoli do Internetu dodatkowo można sprawdzić pogodę, posłuchać radia internetowego, pograć w gry online w systemie xLink lub pobrać informację na temat oglądanego filmu. Dzięki instalacji dodatkowych wtyczek (skryptów) do programu można dodać dodatkowe funkcje, na przykład skrzynkę e-mail, program TV, telewizje internetową, przeglądarkę WWW i wiele innych.

Poniżej prezentujemy poradniki jak oglądać telewizję z WEEB TV w niniejszej aplikacji. Oglądanie telewizji poprzez XBMC jest bardzo wygodne i pozwala na uzyskanie lepszej jakości obrazu. Poradniki jest oparty na instalacji aplikacji w systemie Windows – program możemy zainstalować także w takich systemach jak: Linux, Ubuntu, OS X.

1. Pobieramy program ze strony: http://xbmc.org/download/ klilkając w Download przy ikonce systemu Windows.

2. Instalujemy pobrany program – instalacja nie powinna sprawić nam żadnej trudności.

3. Pobieramy plugin umożliwiający oglądanie telewizji ze strony: http://weeb.tv/xbmc klikając w Pobierz wtyczkę.

4. Uruchamiamy zainstalowany przez nas program XBMC Media Center.

5. W uruchomionym programie z menu wybieramy System, a następnie Settings.

6. Z menu ustawień wybieramy opcje Add-ons.

7. Klikamy w Install from zip file i wskazujemy lokalizację gdzie zapisaliśmy pobraną w 3 punkcie wtyczkę.

8. Z menu głównego wybieramy Videos i Add-ons.

9. Odszukujemy naszą wtyczkę o nazwie WEEB.TV i już możemy oglądać naszą telewizję! Wszystkie kanały znajdziemy w menu Show all channels. Jeżeli mamy konto premium w usłudze należy podać nasz login i hasło w Settings – w ten sposób będziemy mieć nielimitowany dostęp do wszystkich kanałów.

Update: Język polski w programie możemy zmienić przechodząc do System > Settings > Appearance > International i z menu Language wybierając Polish.

Wszystkie użyte znaki, loga są własnością ich właścicieli i podmiotów. Wszelkie znaki towarowe zostały użyte jedyne w celach informacyjnych.