Dlaczego należy używać VPN

Dlaczego należy używać VPN

Według ZDNet szacuje się, że korzystanie z VPN wzrosło o prawie 66% od 11 marca 2020 r. W Stanach Zjednoczonych i 165% na całym świecie w tym samym okresie, a wszystko to z powodu pandemii koronawirusa. Chociaż technologia istnieje od około 15 lat, jak pokazują statystyki, nigdy nie była bardziej popularna. Czym dokładnie jest VPN i dlaczego go potrzebujesz?

VPN to skrót od Virtual Private Network i jest używany głównie do trzech podstawowych celów: ogólnego bezpieczeństwa, ogólnej prywatności i publicznego korzystania z Wi-Fi. Zasadniczo jest to zaszyfrowany tunel między dwoma urządzeniami, który umożliwia dostęp do każdej witryny i usługi online bez wykrywania.

Korzystanie z urządzenia w miejscach publicznych, takich jak kawiarnie, biblioteki, lotniska, w dowolnym miejscu z bezpłatną usługą Wi-Fi, naraża Cię, a raczej Twoje dane, na niebezpieczeństwo. Daje hakerom możliwość dostępu do twoich e-maili, informacji o karcie kredytowej, numeru ubezpieczenia społecznego, haseł i wielu innych. Uzbrojeni w te informacje mogą uzyskać dostęp do twoich systemów tak, jakby byli tobą.

Chociaż połączenie z Internetem w domu jest trochę bezpieczniejsze, ponieważ sieć, z której pracujesz, należy do Ciebie, musisz pamiętać, że za każdym razem, gdy logujesz się do swojego urządzenia, Twój dostawca usług internetowych może zobaczyć, które strony odwiedziłeś, gdzie robisz zakupy online i gdzie jest wirtualnie bank, tylko jako kilka przykładów. Zasadniczo pozostawiasz za sobą ślad informacji, które dostawca usług internetowych może sprzedać, aczkolwiek anonimowych, co pozwala mu czerpać zyski z Twoich danych.

Korzystając z VPN, możesz bezpiecznie surfować po sieci, wiedząc, że nikt nie może przechwycić Twojej aktywności. Ale poza tym, że stanowi barierę dla potencjalnych złodziei danych, ma również inne praktyczne zastosowania. Jeśli jesteś za granicą , VPN pozwoli Ci przeglądać części Internetu, które mogą być blokowane w niektórych krajach. Na przykład, jeśli znajdujesz się w części świata, która ogranicza dostęp do Google, Wikipedii, YouTube lub innych witryn i usług, korzystanie z VPN pozwoli Ci odzyskać dostęp. A jeśli Twój ulubiony program telewizyjny jest transmitowany tylko w Stanach Zjednoczonych, a podróżujesz po Europie, nie martw się. Ten mały element technologii sprawi, że obejrzysz w mgnieniu oka.

Więc jeśli martwisz się o bezpieczeństwo (i naprawdę, kto nim nie jest?), lub jeśli chcesz mieć pewność, że możesz zalogować się do dowolnej witryny internetowej, gdziekolwiek jesteś na świecie, to VPN dla Ciebie.

Pozwala niezawodnie chronić dane w dowolnym publicznym Wi-Fi i surfować bez ograniczeń prędkości i przepustowości. Zapewnia również dostęp wielu serwerów VPN na całym świecie, a także serwerów np. dla amerykańskiego Netflix, BBC iPlayer, Hulu, ESPN + i HBO Now. Usługa zawiera zoptymalizowane serwery do użytku P2P / torrent i wiele więcej.