Czy można zmienić listę linków wyświetlanych we wpisie o mojej witrynie w wynikach wyszukiwania?

Czy można zmienić listę linków wyświetlanych we wpisie o mojej witrynie w wynikach wyszukiwania?

Linki witryny wygenerowane są za pomocą algorytmu, które ułatwia użytkownikom szybką nawigację do odpowiednich części witryny. Nie we wszystkich witrynach znajdziemy takie linki, niekiedy są one niedostępne. W wynikach wyszukiwania linki witryny ukażą się, gdy wg google są przydatne dla użytkownika. Jeżeli stosując algorytmy nie można znaleźć poprawnych linków witryny albo są one nietrafne do zapytania, nie zostają one wyświetlone. Inną sprawdzoną metodą poprawienia linków witryny, dzięki użyciu tekstów alternatywnych w linkach wewnętrznych –  atrybut „alt” oraz tekstów kotwicy zawierających przydatne informacje nie powtarzające się.

Natomiast jeśli sądzimy, że linki do strony wyświetlane w wynikach są błędne czy też nieodpowiednie, istnieje możliwość zablokowania ich wyświetlania.
Aby to zrobić należy się upewnić czy jej własność została zweryfikowana. Następnie na stronie głównej „Narzędzi dla webmasterów” wybieramy witrynę. Następnie klikamy na „Konfiguracja witryny” i wybieramy opcję „Linki witryny”. Powinna pojawić się liska linków do witryn, które skojarzone są z naszą stroną. Obok wybranego linku, który chcemy usunąć klikamy „zablokuj”. Następnie należy poinformować google, dlaczego chcemy zablokować dany link. Zanim zaobserwujemy zmiany po zablokowaniu lub odblokowaniu linku może upłynąć trochę czasu.

Warto dodać, że linki do witryny ukazują się dopiero, gdy prowadzą do niej co najmniej trzy takie linki. W przypadku mniejszej ilości niezablokowanych linków nie będę one po prostu wyświetlane w wynikach Google. Jeżeli zablokujemy link do witryny, nie będzie on wyświetlany przez okres 90 dni. Zostaje on przedłużeniu za każdym razem, kiedy odwiedzamy stronę „Linki do witryn” w Narzędziach dla webmasterów.