Czego nie lubi Google?

Czego nie lubi Google?

Google dobrze współpracuje z witrynami, które podają internautom odpowiedzi na szukane przez nich informacje, posiadają prostą nawigację na stronie oraz do których prowadzą linki do naszej strony. Czego należy unikać, aby Google lubiło naszą stronę?

Przede wszystkim  Google nie lubi stron, które przepełnione są listami słów kluczowych, maskowania stron oraz zamieszczania stron przeznaczonych wyłącznie dla robotów. Takie metody odbierane są jako fałszywe.

Robot Google nie rozpoznaje tekstu zamieszczonego w grafikach, dlatego też należy unikać ich do wyświetlania ważnych nazw, treści czy też linków. Jeżeli treści i słów kluczowych nie można sformatować w kodzie HTML zalecane jest użycie atrybutów ALT.

Duplikaty stron pod różnymi adresami są także źle odbierane. Warto pomyśleć o zablokowaniu dostępu robotom do kopii stron przy użyciu pliku robots.txt.

W przypadku usług optymalizacji nie wszystkie firmy okazują się stosować odpowiednie praktyki. Z tego też powodu należy dobrze zastanowić się czy dana firma pomoże nam się wybić w wynikach wyszukiwania, czy stosuje metody wprowadzania wyszukiwarek w błąd, które mogą skończyć się usunięciem naszej strony z indeksu.