liga legiend

League of Legends LoL

liga legiend to gra wideo na arenie bitewnej dla wielu graczy z 2009 rok,vyvinutý a publikovaný spoločnosťou Riot Games . Zainspirowani Defence of the Ancients , niestandardową mapą do Warcraft III , twórcy Riot starali się stworzyć samodzielną grę z tego samego gatunku. Od premiery w październiku 2009 roku gra jest bezpłatna i można na niej zarabiać poprzez modyfikację postaci, którą można kupić. Gra jest dostępna dla systemów Microsoft Windows i macOS .

W grze dwie drużyny złożone z pięciu graczy walczą w trybie gracz kontra gracz , a każda drużyna zajmuje i broni własnej połowy mapy. Każdy z dziesięciu graczy kontroluje postać, nazývaný „pán“, o unikalnych zdolnościach i odmiennym stylu gry. Podczas meczu bohaterowie stają się potężniejsi, zbierając punkty doświadczenia i kupując przedmioty w celu pokonania drużyny przeciwnej. W głównym trybie gry, Summoner’s Rift, tím vyhráva, vtesnať sa do nepriateľskej základne a zničiť ich „spojitosť“, veľká štruktúra v ňom.

liga legiend otrzymało ogólnie pozytywne recenzje, a kritici zdôraznili jeho dostupnosť, projekty postaci i wartość produkcji. Długa żywotność gry doprowadziła do krytycznej ponownej oceny, a recenzje zyskują na popularności. Negatywne i obraźliwe zachowanie graczy w grze, kritizovaný z prvých rokov hry, utrzymuje się pomimo prób rozwiązania problemu przez Riot. Ž 2019 V tomto roku hra pravidelne dosahovala maximum 8 miliónov súčasne hrajúcich hráčov, a jeho popularita viedla k spojeniam, napríklad hudobné videá, komiks, opowiadania i nadchodzący serial animowany. Sukces gry zaowocował również kilkoma spin-offami gier wideo, w tym wersją mobilną i cyfrową kolekcjonerską grą karcianą . Rozwijana jest internetowa gra RPG dla wielu graczy .

liga legiend jest często wymieniane jako największy e- sport na świecie , z międzynarodową sceną rywalizacji składającą się z 13 lig. 2019 League of Legends Mistrzostwa Świata miał ponad 100 milión jedinečných divákov, dosiahnutie so súčasným sledovaním 44 mil, z pulą nagród wynoszącą minimum 2,5 mil. USD.

Liga północnoamerykańska jest transmitowana na kanale sportowym telewizji kablowej ESPN .

Zanechať Odpoveď

Vaša emailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *