Zarabiaj pieniądze na blogowaniu

Zarabiaj pieniądze na blogowaniu

Na tej stronie chcę przeprowadzić Cię przez proces zarabiania pieniędzy na blogowaniu. Jest idealny dla tych, którzy mają już bloga.

Moja historia zarabiania pieniędzy na blogowaniu
W 2002 roku zacząłem blogować pewnego dnia pod wpływem impulsu po tym, jak zobaczyłem innego bloga i zafascynowałem się tym medium. Nie miałem wtedy pojęcia, że ​​to, co robię, ostatecznie doprowadzi do całkowitej zmiany mojej ścieżki kariery i stanie się czymś, z czego będę zarabiać w pełnym wymiarze godzin po kilku latach.

Nie miałem doświadczenia ani profilu w przestrzeni internetowej, żadnych umiejętności technicznych i chociaż wystąpiłem publicznie, niewiele zdziałałem w komunikacji za pomocą słowa pisanego.

Przez prawie 18 miesięcy nie zarabiałem żadnych pieniędzy na moich pierwszych blogach (nawet nie wiedziałem, że możesz, więc nie próbowałem), a kiedy zacząłem próbować na nich zarabiać, pierwszy dochód to zaledwie kilka dolarów tygodniowo – ale stopniowo z czasem mój dochód wzrastał z dochodów w niepełnym wymiarze godzin do dochodów w pełnym wymiarze godzin, a potem dalej.

Jak zarabiać na blogowaniu?
Często jestem pytany, jak zarabiać na blogowaniu, więc w tym artykule chciałbym przedstawić kilka podstawowych kroków, przez które przechodzi większość blogerów zarabiających na życie z blogowania.

Oto jak zarabiać na blogu:

Skonfiguruj swojego bloga
Zacznij tworzyć przydatne treści
Zejdź ze swojego bloga i zacznij znajdować czytelników
Buduj zaangażowanie z przychodzącymi czytelnikami
Zacznij zarabiać na swoich czytelnikach, korzystając z jednego lub kilku różnych źródeł dochodu
Brzmi łatwo, prawda! Na niektórych poziomach proces jest prosty – ale z góry musisz wiedzieć, że każdy krok ma wiele do zaoferowania, a poniżej podam kilka wskazówek na każdy temat, w tym dodatkowe informacje.

Oto jak zarabiać na blogu.

1. Rozpocznij blog
Aby zarabiać na blogowaniu, musisz mieć bloga. Chociaż jest to dość oczywiste, jest to również przeszkoda dla wielu preBloggerów, którzy wpadli na pomysł blogowania z niewielkim lub żadnym zapleczem technicznym.

Jeśli to ty – nie martw się! To też była moja historia i większość blogerów zaczyna czuć się trochę przytłoczona procesem zakładania bloga.

Jeśli potrzebujesz trochę pomocy, gorąco polecam przeczytanie mojego artykułu Jak rozpocząć blog, w którym opisuję kroki, które musisz wykonać, aby zacząć działać. To naprawdę nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać!

Więcej informacji na temat zakładania bloga:

Jak rozpocząć blog

2. Zacznij tworzyć przydatne treści
Blog nie jest blogiem bez treści, więc po skonfigurowaniu bloga musisz skupić się na tworzeniu przydatnych treści. To, co zdecydujesz się stworzyć, będzie w pewnym stopniu zależało od tematu, o którym zdecydujesz się pisać (w tej notatce większość blogerów odnoszących sukcesy skupia się na swoim blogowaniu, niezależnie od tego, czy jest to nisza, czy grupa demograficzna , dla której piszą).

Kluczem do tworzenia treści jest uczynienie ich jak najbardziej użytecznymi. Skoncentruj się na tworzeniu treści, które w jakiś sposób zmieniają życie ludzi, będą treściami, które ludzie będą najbardziej cenić i pomogą im poczuć, że cię znają, lubią i ufają – co jest naprawdę ważne, jeśli później chcesz zarabiać z Twojego bloga.

3. Zejdź ze swojego bloga i zacznij szukać czytelników
Tworząc najbardziej przydatne treści, jakie możesz mieć, łatwo jest skupić się na czymś bardzo wyspiarskim i spędzić większość czasu na tworzeniu bloga. Wielu blogerów ma „ zbuduj to, a przyjdą do mentalności ” podczas blogowania, ale jest to trochę pułapka.

Jeśli chcesz zarabiać na swoim blogu, musisz skupić się nie tylko na zbudowaniu świetnego bloga, ale również musisz zejść ze swojego bloga i zacząć go promować.

Istnieje wiele sposobów eksperymentowania z powiększaniem liczby odbiorców na swoim blogu, o których pisałem w poprzednich postach na blogu io których mówiłem w podcastach (poniżej podzielę się dalszymi lekturami i posłuchaniem), ale ważne jest, aby wprowadzić wszystkie te strategie, pamiętając, że powinien szukać nie tylko „ruchu”, ale „czytelników”.

Zacznij od uważnego przemyślenia typu czytelnika, którego chciałbyś przeczytać swojego bloga. Możesz utworzyć awatara tego czytelnika (czasami nazywanego osobą lub profilem czytelnika), aby pomóc Ci ustalić, kogo chcesz przyciągnąć.

Gdy już wiesz, kogo masz nadzieję przeczytać na swoim blogu, zadaj sobie pytanie, gdzie tego typu osoby mogą już gromadzić się w Internecie. Zacznij wymieniać, gdzie mogą się gromadzić:

Czy czytają określone blogi? Wymień 3 najlepsze
Czy uczestniczą w niektórych forach? Wymień 3 najlepsze
Czy słuchają podcastów? Wymień 3 najlepsze
Czy angażują się w określone sieci społecznościowe? Wymień 3 najlepsze
Które konta obserwują w każdej z tych sieci społecznościowych? Wymień 3 najlepsze
Każde z tych miejsc, które czytelnik może już gromadzić, ma możliwości rozwinięcia swojej obecności, czy to poprzez pozostawianie dobrych komentarzy, oferowanie tworzenia postów gościnnych, czy po prostu bycie pomocnym i odpowiadanie na pytania.

Dzięki tej liście blogów, tematów, podcastów i kont w mediach społecznościowych pod ręką będziesz mieć dobre miejsca, aby zacząć spędzać czas i tworzyć wartość.

Kluczem jest budowanie obecności, dodawanie wartości, rozwijanie relacji – nie angażowanie się w praktyki spamerskie.

4. Buduj zaangażowanie z przychodzącymi czytelnikami
Stale skupiając się na tworzeniu świetnych treści i znajdowaniu czytelników dla swojego bloga, zaczniesz zauważać osoby odwiedzające Twój blog i angażujące się w jego treść.

W tym momencie musisz skupić się na kontaktowaniu się z tymi czytelnikami i budowaniu społeczności.

Odpowiadaj na komentarze, osobiście docieraj do tych czytelników i zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby do nich wracali, tworząc „przyklejony blog” .

Dbaj o czytelników, których już masz, a przekonasz się, że rozpowszechniają za Ciebie informacje o Twoim blogu i sprawią, że Twój blog będzie jeszcze szerzej czytany.

Dużo łatwiej jest też zarabiać na posiadaniu zaangażowanego czytelnika.

5. Zacznij zarabiać na swoich czytelnikach, korzystając z jednego lub kilku różnych źródeł dochodu
OK – pierwsze cztery kroki zakładania bloga, tworzenia treści, znajdowania czytelników i budowania zaangażowania z tymi czytelnikami to ważne fundamenty, które naprawdę musisz stworzyć, zanim będziesz w stanie zbudować długoterminowy dochód dla swojego bloga.

Nie da się uniknąć tego, że to, co omówiliśmy, to dużo pracy, ale jeśli zrobisz to dobrze, będziesz dobrze się konfigurować i dać sobie szansę na zarobienie pieniędzy na swoim blogu.

Mając te podstawy, możesz teraz zacząć próbować zarabiać na swoim blogu, ale musisz mieć świadomość, że tylko dlatego, że założyłeś bloga, masz treści i zaangażowałeś czytelników, że pieniądze nie będą tylko automatycznie pływ.

Aby zarabiać na swoim blogu, potrzeba ciągłej pracy i eksperymentów.

Napisałem tutaj wiele artykułów na temat zarabiania pieniędzy na blogowaniu i zamieściłem łącze do niektórych sugerowanych dalszych lektur na poniższy temat, ale pozwól mi najpierw podzielić się kilkoma wprowadzającymi słowami na ten temat.

Istnieje wiele sposobów zarabiania pieniędzy na blogowaniu
Jednym z największych nieporozumień, jakie widzę blogerów na temat zarabiania na blogach, jest to, że muszą to robić na jeden z kilku sposobów. W rzeczywistości istnieje wiele sposobów zarabiania na blogach.

Kilka lat temu postanowiłem usiąść i wymienić wszystkie sposoby, w jakie widziałem blogerów zarabiających na swoich blogach i stworzyłem tę „mapę pieniędzy”.

Jak zobaczysz, istnieje wiele opcji, które blogerzy muszą czerpać ze swoich blogów.

Nie martw się jednak – chociaż na pierwszy rzut oka ta mapa jest dość przytłaczająca, istnieje kilka głównych „ klastrów ” strumieni dochodów, na których możesz się skupić, a nie wszystkie konkretne.

1. Dochód z reklamy
Tutaj zaczyna się wielu blogerów. Pod wieloma względami ten model zarabiania pieniędzy na blogach nie różni się od tego, w jaki sposób magazyn lub gazeta sprzedaje reklamy. W miarę wzrostu ruchu i marki reklamodawcy będą skłonni zapłacić, aby uzyskać ekspozycję na odbiorców.

Chociaż do zawarcia bezpośredniej umowy z reklamodawcami potrzebny jest przyzwoity ruch, istnieją sieci reklamowe (np. Google AdSense), które działają jako pośrednicy i umożliwiają mniejszym wydawcom wyświetlanie reklam na swoich blogach. Tutaj zaczyna się wielu blogerów (ja też).

2. Dochód partnera
Niedawna ankieta przeprowadzona wśród czytelników wykazała, że ​​promocje partnerskie były najczęstszym rodzajem dochodu, jaki mają nasi czytelnicy.

Mówiąc najprościej – dochód partnera ma miejsce, gdy łączysz się z produktem, który jest na sprzedaż w innej witrynie (weźmy na przykład Amazon) i jeśli ktoś podąży za twoim linkiem i ostatecznie kupi ten produkt, otrzymasz prowizję od tej sprzedaży.

Chodzi o coś więcej, ale jest to kolejne świetne miejsce, w którym można zacząć zarabiać na swoim blogu, ponieważ programy partnerskie są łatwe do zarejestrowania, a jeśli masz zaangażowanych odbiorców, przekonasz się, że postępują zgodnie z zaleceniami dotyczącymi produktów.

3. Wydarzenia
Chociaż większość blogerów nie jest czymś, co zauważyłem, zauważyłem wzrost liczby blogerów zarabiających na prowadzeniu wydarzeń.

Obejmują one duże konferencje i wydarzenia, takie jak nasza konferencja, na której co roku odbywają się setki blogerów, a także mniejsze spotkania czytelników blogera, na których zarabia się pieniądze, pobierając opłaty od czytelników za udział lub znajdując sponsora wydarzenia.

Alternatywnie, coraz popularniejsze stają się wydarzenia lub szczyty online.

4. Powtarzający się dochód
Inną rosnącą kategorią dochodu, którą eksperymentuje coraz więcej blogerów, są powtarzające się źródła dochodów (czasami nazywane programami ciągłości lub programami członkowskimi).

Jest to sytuacja, w której czytelnicy płacą regularnie (zwykle co miesiąc lub rok) za dostęp do treści premium, obszaru społeczności, jakiegoś rodzaju usługi, narzędzi, coachingu (lub kombinacji tych rzeczy).

6. Promowanie biznesu
Wiele tradycyjnych firm zarabia pośrednio na swoich blogach, wykorzystując swoje blogi do rozwijania swojego profilu i kierowania czytelników do ich biznesu.

7. Usługi
Powszechnym sposobem zarabiania pieniędzy przez blogerów jest oferowanie usług swoim czytelnikom. Może to być wszystko, od coachingu i doradztwa, po pisanie lub copywriting, projektowanie, szkolenia lub inne niezależne usługi.

8. Produkty
Zacząłem zarabiać na blogach poprzez reklamy i promocje partnerskie, ale dziś moim głównym źródłem dochodu jest sprzedaż e-booków i kursów na moich blogach. Tworzenie tych „wirtualnych produktów” wymaga pracy, ale przyniosło dochód dla mnie i wielu innych blogerów.

Produkty mogą oczywiście przybierać różne formy i generować wirtualne produkty informacyjne, takie jak e-booki lub kursy, ale także inne produkty wirtualne, takie jak oprogramowanie, raporty itp.

Drugim rodzajem produktu sprzedawanego przez niektórych blogerów są produkty fizyczne. Dzieje się tak najczęściej, gdy bloger prowadzi działalność gospodarczą, ale czasami blogerzy tworzą również towary (koszulki itp.) Lub inne fizyczne produkty do sprzedaży.

Inne strumienie dochodów
Są oczywiście inne formy dochodu, z którymi eksperymentują blogerzy. Niektórzy obejmują proszenie o darowizny, dystrybucję treści na innych stronach i wreszcie sprzedaż swoich blogów.

Wiele strumieni dochodów
Większość pełnoetatowych blogerów zarabia pieniądze na więcej niż jeden sposób i kończy z wieloma źródłami dochodów.

Dywersyfikacja dochodów w ten sposób jest nie tylko sprytna i pomaga rozłożyć ryzyko związane z posiadaniem wszystkich jajek w jednym koszyku, ale także przyspiesza podróż do pełnego etatu.

Nauczyłem się tej lekcji na własnej skórze po tym, jak większość moich dochodów pochodziła z jednego źródła na początku, ale po odrobinie złego doświadczenia zacząłem dywersyfikować moje strumienie dochodów ( przeczytaj o tym tutaj ) – to była jedna z najlepszych rzeczy, które kiedykolwiek!

Dziś zarabiam na około 12 różnych strumieniach.

Dochód bezpośredni czy pośredni?
Jeszcze jedno małe rozróżnienie pod względem strumieni dochodów…. Niektórzy blogerzy zarabiają pieniądze bezpośrednio „na” swoim blogu, podczas gdy inni zarabiają pieniądze pośrednio „dzięki” swoim blogom.

Dochód bezpośredni – kiedy zacząłem zarabiać na swoich blogach, były to „bezpośrednie” źródła dochodów. Umieściłem reklamy AdSense na swoim blogu i promowałem niektóre produkty na Amazon jako partner, a im więcej miałem czytelników, tym więcej dochodów zaczęło napływać (na początku to naprawdę była strużka). Z czasem, gdy mój ruch wzrósł, ten dochód rósł i mogłem także eksperymentować z innymi bezpośrednimi formami dochodu, takimi jak sprzedaż reklam bezpośrednio reklamodawcom.

Dochód pośredni – w dalszej części mojej przygody z blogowaniem pojawiła się możliwość uzyskania „pośrednich” źródeł dochodu. W miarę jak moje blogi i profil rosły w wyniku mojego blogowania, mogłem sprzedawać swoje usługi jako prelegent i konsultant i otrzymałem możliwość napisania książki z wydawcą. Później udało mi się założyć wydarzenie dla blogerów, które również zarabiało. Żaden z tych dochodów nie pochodził bezpośrednio z bloga – raczej pochodził „z powodu” mojego bloga.

Chociaż sposób, w jaki zarabiam na blogowaniu, jest połączeniem bezpośredniego i pośredniego dochodu, wielu blogerów skupia się na jednym lub drugim.

Podzielmy się podróżą do zarabiania pieniędzy na Twoim blogu
Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci w Twojej podróży do zarabiania pieniędzy na blogu.