Google nie indeksuje stron z źródłem zakodowanym w cipher?

Google nie indeksuje stron z źródłem zakodowanym w cipher?

Stworzyłem stronę, która przez 4 lata lub 5 lat byłą na pierwszych miejscach w google pod frazą „mikroekonomia korepetycje”. Niestety zrobiłem błąd i zakodowałem kod źródłowy strony w programie html cipher. W pewnym momencie zoorientowałem się, że moja strona przez googla nie jest wogóle indeksowana. Wystraszyłem się i ponownie wprowadziłem na serwer niezakodowaną wersję mojej strony. Teraz czekam, na robota googla, by wreszcie zobaczył,że moja strona nie jest już zakodowana i żeby wszystko było tak jak dawniej. Czy dobrze robie?? W jakim przedziale czasu i czy wogóle googlebot odwiedzi moją stronę??Czy można ten proces jakoś przyśpieszyć? pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.

 

Przede wszystkim radzimy skorzystanie z validatora w3c i poprawienie wszystkich błędów w kodzie. Zazwyczaj Google potrafi i dobrze radzi sobie z indeksowaniem kodu nawet z błędami, ale zawsze dobrze maksymalnie mu to ułatwić.

 

Chodzi o błędy typu:

 

  • W sekcji head są błędy np. dwa razy widzę wstawiony tytuł strony <title></title>.
  • Nazwę tagu „key words” pisze się bez spacji.
  • Część meta tagów nie jest zamknięta.
  • Znacznik <input> nie jest zamknięty.
  • itp.

 

Witryna ma się rozumieć musi być zgodna z wytycznymi wyszukiwarki Google:

http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=35769

Strona jest już dodana do Narzędzi Webmastera Google, więc po wprowadzeniu poprawek w kodzie proponujemy skorzystać z opcji „Pobierz jako Googlebot” w zakładce „Laboratorium” w celu sprawdzenia ewentualnych błędów.

 

Warto również stworzyć mapę serwisu XML i zgłosić ją za pomocą Narzędzi Webmastera Google.

 

Po zrealizowaniu powyższych kilku kroków warto postarać się o zdobycie kilku linków do strony. Nie chodzi o dużą ilość linków, nie chodzi również o linkowanie przez takie czy inne słowa kluczowe. Chodzi tutaj o skierowanie Googleboot na witrynę w celu ponownego zapoznania się z jej treścią.

 

Jeśli po miesiącu nadal nie będzie żadnego efektu pomimo wprowadzenia powyższych zmian i zgodności witryny z wytycznymi wyszukiwarki wówczas można zgłosić prośbę o ponowne rozpatrzenie witryny.